A Pegasus-ügy nem az egyetlen pártállami megfigyelőrendszer, amit az állampárt alkalmazott. Az orbáni diktatúra külföldre is kiterjesztette a csápjait.
Diplomáciai jelentésneket hoztak nyilvánosságra, melyeket a Direkt36 a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) segítségével egy közérdekű adatigénylési per során szerzett meg.
Az Orbánhoz hű diplomaták jelentettek a pártállamnak.
A táviratokból kiderül, hogy az európai országokba delegált magyar diplomaták rendszeresen monitorozzák az Orbán-kormány ügyeiről beszámoló külföldi lapok tevékenységét, információt gyűjtenek független magyar újságírók útjairól, miközben a kormánypárti médiához kötődő emberek külföldi látogatásait aktívan segítik.
Az övéiket segítették, a kormánykritikusokról jelentéseket írtak. A magyar diplomaták konkrét jelentéseket küldtek arról, hogy a kormánykritikus újságírók kikkel találkoznak, merre mozognak.
A diplomaták ugyanis a fideszes Menczer-Szijjártó duó utasítására jártak el, vagyis a rendszer közvetlen információkat akart begyűjteni azokról, akik nem az előre megírt propagandát szajkózzák a köztévén, hanem gondolkodni is akarnak.
Bővebben erről itt olvashatsz.
Két hét szünet után ismét tejhatalmú a kormány
Két évig tartott a vészhelyzet Magyarországon. Orbánék kibírtak nélküle két hetet. A parlament gyorsan megszavazta a háborús vészhelyzet elrendelését, ez azt jelenti: ismét kormányrendeletekkel uralkodhat a diktátor!
Róna Péter szerint Orbán egyértelműen fasiszta rendszert épít
Ismét bizonyított a magyar miniszterelnök. Az amerikai republikánusok budapesti találkozóján Orbán Viktor bemutathatta mire is építi ő Magyarország jövőjét: egy fasiszta politikamodell receptjére!
Ez veszélyes: a propagandaminiszter alá kerülnek a titkosszolgálatok
És a hét vicce: a belső korrupciós bűncselekmények felderítéséért is az a Rogán felel, aki maga a két lábon járó fideszes korrupció. Ráadásul a kinevezésnek külpolitikai következményei is lehetnek.