Újabb támadás az önkormányzatok ellen! Az iskolák és a kórházak után a kormány a szakrendelőket is elvenné az önkormányzatoktól, ami később a szakrendelők leépítéséhez, akár a bezárásukhoz is vezethet.
Mivel a kormány sose egyeztett a döntéseiről az érintettekkel, a fővárosi döntéshozók szokás szerint csak a sajtóból értesültek arról, hogy
az iskolák és a kórházak után a kormány a szakrendelőket is elvenné az önkormányzatoktól, ami később a szakrendelők leépítéséhez, akár a bezárásukhoz is vezethet.
Budapest egészségügyi tanácsnoka, Havasi Gábor szerint az államosítás sérti a budapestiek érdekeit, ezért a kezdeményezésére a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége (BÖSZ) határozottan tiltakozik az önkormányzati fenntartású egészségügyi szakrendelők államosítása ellen. Szerintük az önkormányzati tulajdonú járóbeteg-ellátás államosítása hátrányos lenne a betegek és az egészségügyben dolgozók számára egyaránt, súlyosan sértené az önkormányzatok autonómiáját. Ezt több érvvel is alátámasztották:
- A szakrendelőket eddig az önkormányzatok fejelsztették, ezért számukra ez vagyonvesztés lenne.
- Az államosítás miatt nagymértékben romlana a betegek hozzáférése az ellátásokhoz.
- Az államosítás miatt sok tapasztalt orvos elhagyná a pályát, vagy átmenne a magánellátásba, tovább súlyosbítva a magyar egészségügyi rendszer ellátási gondjait.
- Az állam eddig sem volt jó gazdája a korábban átvett szakrendelőknek, azok jelentős része elsorvadt, elmaradnak a beruházások.
- A szakrendelők államosításának szándéka ütközik a kormány és főváros között 2019 év végén létrejött megállapodás szellemiségével is.
A fővárosi kerületek és a főváros vezetői elkötelezettek a jó minőségű alapellátás és járóbeteg-szakellátás biztosítása mellett, éppen ezért határozottan tiltakozunk a szakrendelők államosításának kormányzati terve ellen. Az ügyben a BÖSZ azonnali egyeztetést kezdeményez a kormánnyal. A betegek, az egészségügyi dolgozók és az önkormányzatok érdekeit figyelmen kívül hagyó kormányzati döntések elleni tiltakozásra a BÖSZ minden rendelkezésére álló jogszerű lehetőséget felhasznál.
- írta bejegyzésében Havasi Gábor.
Semmelweis-nap - MSZP: több pénzt kell fordítani az egészségügyre!
Ujhelyi István szerint az egészségügy a legkomolyabb válságágazata a magyar közigazgatásnak.
Nemhogy béremelés nem lesz, elvonásoktól kell félniük a humánszférában dolgozóknak
Orbánék nem fordítanak pénzt olyan ágazatra, ahonnan nem tudnak bőségesen lopni. A humánszférában nem lesz béremelés, csak megvonások. Vajon mi dől előbb össze? Az egészség, vagy az oktatásügy?
Orbánék az otthoni szakápolást is kivégzik: pár ezret kapnak csak a szakemberek
A Fidesz-kormány tönkrevágta a közegészségügyet. Tragikus állapotok uralkodnak az otthoni szakápolás és hospice világában is. A munka körülmények rettenetesen mostohák az ápolók számára, akik szinte ingyen dolgoznak pusztán kötelességtudatból!
Egyre mélyebb adósságcsapdában gyötrődnek a magyar kórházak
Orbán Viktor két évvel ezelőtt nevetségesen azt hitte, utasításra majd nem nő tovább a kórházak adóssága. Persze, ez nem így működik, parancsra nem tud fizetni egy kórház, ha nincs miből.