Attól függ, fenntartható-e a rezsicsökkentés, hogy milyen szinten maradnak a nyersanyagárak – mondta Gulyás Gergely a választás utáni első Kormányinfón. Mivel ismét ők uralkodhatnak négy évig, nem lesz szükségük a rezsicsökkentéssel megvásárolt népszerűségre.
Évek óta lehet tudni, hogy a rezsicsökkentésnek is az lesz a sorsa előbb vagy utóbb, mint a Kádár-rendszerben az árbefagyasztásoknak: el fogják törölni. És utána sokkal rosszabb világ lesz, mint ami akkor lett volna, ha soha nem is lett volna rezsicsökkentés.
Csakhogy az állam sem egy kimeríthetetlen kút. Előbb vagy utóbb elfogy a pénz, ahogy a '80-as évek végére el is fogyott, jött is a rendszerváltás, mert a magyarok kiábrándultak az árbefagyasztó Kádárékból.
Kísért a múlt!
Pontosan ez fog történni Orbánékkal is, akik 2013-ban vezették be a rezsicsökkentést, ami lényegében a kádári politika másolása. A brutális áremelkedés és az ukrajnai háború miatt pedig már annyira kezdenek elszállni az árak, hogy egyre kevésbé tudja tartani a kormány a rezsicsökkentést. Ezt ma burkoltan be is ismerte Gulyás Gergely a kormányinfón, amikor azt mondta:
Vagyis már az egyik legmagasabban lévő fideszes is beismerte, gondok vannak a rezsicsökkentés fenntarthatóságával. Nincs ebben semmi meglepetés. Ami 40-50 évvel ezelőtt is fenntarthatatlan volt és veszteséges Kádár Jánoséknak, az ugyan miért működne Orbán Viktornak?
Választás után: az egekben lehet az áremelkedés a következő hónapokban
Már év elején is 8 százalék volt az infláció, pedig akkor még nyoma sem volt a háborúnak. Az élelmiszerek még az átlagnál is nagyobb mértékben drágulnak.
80 nap alatt a NER körül: a magyar építőipart kinyírták, hogy Mészáros kedvére lophasson
Újabb történelmi mélypontot sikerült behúznia a farhát-kormánynak: az építőiparban is sikeresen elértük a 20, helyenként 30 százalékos áremelkedést.
Tovább drágul az építőanyag, csődbe kerülhetnek az építőipari kisvállalkozók
Elértük a 20, helyenként 30 százalékos áremelkedést az építőiparban is. A drágulási hullám átcsap az egész magyar gazdaságon. Sok építőanyagból pedig hiány van.