Amíg az országunkat szétlopó fideszes urak svájci meg grazi magánklinikákra járnak, hogy különféle bajaikat orvosolják, addig mi, egyszer TB-t fizető állampolgárok akár egy évet is várhatunk egy rutinműtétre.
Végtelennek tűnnek a várólisták, és a helyzet egyre romlik. A Blikk arról ír, hogy például egy csípőműtétre, most ötször annyi időt kell várni, mint 8 hónappal ezelőtt. Pedig azelőtt se keveset kellett várni.
Lassan nincs olyan, akinek egy ismerőse, rokona, barátja ne várna valamilyen műtéti beavatkozásra. Káslerék járványra fogják, de valójában a szakemberhiány miatt nem jutunk időben ellátáshoz.
A lap által megszólaltatott férfi egy munkahelyi baleset miatt sérült meg. Tavaly májusban már 17 hónapja várta, hogy megfelelően ellássák, kezelése a járvány miatt maradt félben. Szüksége lett volna egy gerincműtétre is, de akkor éppen a halasztható műtéteket nem végezték el. A férfi kétségbeesésében magánklinikákon nézett szét, csakhogy a műtét 2,5 millióba került volna, amit nem engedhetett meg magának.
"Több mint fél éve várok a gerincstabilizáló műtétre. Néha elviselhetetlen a fájdalom, amit érzek, de nem akarom megijeszteni a családomat, ezért tartom magam. A legrosszabb, hogy az orvosomat is alig érem el telefonon" – nyilatkozta a férfi a Blikknek.
Rengetegen jártak hasonlóan, mint Csaba. És akinek nincs pénze magánkórházra, annak csak a fájdalom, kellemetlenségek és a várakozás maradt.
Olvasónk levélben számolt be, hogy nőgyógyászati műtétje lett volna az egyik állami intézményben, de nem sokkal a műtét előtt felhívták, hogy törlik a műtétet.
A tavaly tavaszi betegekhez képest, most sokkal többen várnak. 6000 emberrel több vár szürkehályog műtétre, mint tavaly májusban, a csípőprotézis-műtétre várakozók száma pedig duplájára nőtt.
"2007 és 2017 között 1836 milliárd forint vonódott ki a magyar egészségügyből. Sem az orvosok és ápolók bérére, de az épületek fenntartására sem költ eleget a kormány. Így jutottunk el oda, hogy már olyan helyeken is nőnek a várólisták, ahol elvileg nem kellene, hogy éreztesse a hatását a járvány" – mondta László Imre, Újbuda ellenzéki polgármestere.
Az Egységben Magyarországért ütős szakembergárdával dolgozta ki azt a programot, amivel mind rövid- mind hosszútávon jelentős javulás érhető el az egészségügyben. Ám ehhez az kell, hogy április 3-án leváltsuk az egészségügyet lepusztító Orbán-kormányt!
"Azt akarjuk, hogy az országban mindenki hozzájusson a jó minőségű háziorvosi ellátáshoz, szűréshez, diagnosztikához, szakorvosi és kórházi ellátáshoz" - mondta korábban Kunhalmi Ágens, az MSZP társelnöke.
(forrás: Blikk)
Tordai Bence: az Orbán-kormány lerohasztja a közegészségügyi rendszert
Tordai Bencéék szerint "lerohasztják" a közegészségügyi rendszert, hogy piacot teremtsenek a magánegészségügynek.
Átszervezést ígértek, de valójában szétcincálják a Péterfy kórházat
A káoszkormány a betegek életével játszik: elhibázott lépéseik miatt veszélybe kerülhet az intézmény működése, ennek pedig az ellátásra szoruló budapestiek isszák meg a levét. Niedermüller, Oláh és Soproni együtt állnak ki a Péterfy megmentésért!
Rogyadozik a magyar egészségügy a járvány negyedik hulláma alatt
Kedden leállt a Honvédkórház neurológiai osztályának sürgősségi ellátása – írja Kunetz Zsombor!
Káslerék újabb hatalmas pofonnal “jutalmazták” az ápolókat
Az ápolóknak beígért 30 százalékos béremelés elmaradt. Mindössze 9 százalékot kaptak az agyonhajszolt ápolók és nővérek.
László Imre: a járványtól függetlenül is drámaian nőnek a várólisták
A szemészeten is egyre komolyabb várólisták vannak – mondja Újbuda polgármestere, korábbi kórházigazgató.