5,1 százalékkal csökkent a magyar GDP 2020-ban az előző évihez képest a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) becslése szerint.
Az Orbán-kormány 5–6 százalék közötti gazdasági visszaeséssel számolt a tavalyi évre, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legutóbbi becslése szerint 5,0–5,5 százalékos lehetett a magyar gazdaság teljesítményének tavalyi csökkenése. Az Európai Bizottság 5,3 százalékos visszaeséssel számolt, míg a hitelminősítők közül a múlt héten a Standard & Poor's 6,3 százalékosra, a Fitch Ratings pedig 6,2 százalékra tette a visszaesés mértékét.
Sokaknak már kenyérre sem telik: drágul a liszt
Orbánék válságkezelése kudarcot vallott. Miközben a halottak száma már 11 ezer felé jár, egyre drágább minden és nehezebb megélni.
Csárdi Antal: A Fidesz rengeteg embert zár el az alapvető élelmiszerektől
A kormányváltás után azonnal csökkenteni kell a világbajnok magyar áfát – mondja Csárdi Antal a szendvics világnapján.
Egyre drágább az élet - egyre nőnek az élelmiszerárak
A Demokratikus Koalíció szerint az állami bértámogatás újraindítására, dupla családi pótlékra és azonnali nyugdíjkiegészítésre van szükség!
Varga Mihály pénzügyminiszter ezzel kapcsolatban elmondta: elmondta, hogy az 5,1 százalékos visszaesés kisebb a vártnál, míg az uniós átlag ennél nagyobb, 6,4 százalék volt. A kormányközeli elemzők azonnal óriási nyelvcsapásokkal kezdtek evezni Varga farvizén, hatalmas sikerről és óriási potenciálokról beszéltek. Csakhogy:
A látszólagos jó hír semmit sem jelent az átlagos vagy annál kisebb keresetűeknél.
Náluk ugyanis akár 10%-os is lehet az éves infláció, miközben körükben a bérek növekedése 0 közeli, nem beszélve a kisnyugdíjasokról vagy közmunkából élőkről. Nekik semmit sem ad a kormány. Nekik marad a hitelbe vásárolható párizsi, az uzsorakamattal megvehető csirkecomb vagy az éhezés.
Kiemelt képünk illusztrációs célt szolgál, de Magyarországon készült 2017-ben és nem beállított.