Ebből tragédia lesz: A felsőoktatásba jelentkezőknek mindössze az 1,2 százaléka jelölte meg első helyen a pedagógus-pályát. Kémia vagy fizika tanárnak szinte senki sem jelentkezett.
Az ATV Híradó riportja szerint a felsőoktatásba jelentkezőknek mindössze az 1,2 százaléka jelölte meg első helyen a pedagógus-pályát – ez derül ki az Oktatási Hivatal számaiból. Az önmagában elkeserítő statisztikát tovább rontja, hogy kémia vagy fizika tanárnak szinte senki sem jelentkezett. Pedig ilyen tanárokból már most is hiány van.
Aki orvosnak készül, annak fizikából vagy kémiából kötelező emelt szintű érettségit tennie. Csökkent óraszámban viszont lehetetlen felkészíteni a diákokat. Erre egy budapesti iskola kémiatanára, Zeller Dalma hívta fel a riporterek figyelmét.
A Híradó munkatársai megkérdezték a belügyminisztériumtól, hogy hogyan tervezik a helyzetet orvosolni, valamint igaz-e, hogy a tanárok áthelyezése az első számú forgatókönyv, a kérdésre azonban az adásig nem érkezett válasz. A pedagógusok szakszervezetének újonnan megválasztott elnöke szerint a kormány a státusztörvénnyel az oktatás válságáról akarja elterelni a figyelmet. Ők ezért minden párttól azt kérik, hogy utasítsák el a státusztörvényt. Totyik Tamás azt is pontosan tudja, hogy egyedül nem fognak áttörést elérni.
A gazdaság szereplőinek kellene felébredni abban az ügyben hogy nagyon súlyos árat fognak fizetni a következő 5-10 évben ha nem megfelelő képzettségű diákok kerülnek ki a munkaerőpiacra
– fogalmazott Híradónknak.
Az MSZP politikusa, Kunhalmi Ágnes úgy látja, hárommillió ember belenyugodott az oktatás és az egészségügy rossz helyzetébe, nagyon sokan örülnek annak, hogy egyáltalán van jövedelmük, még ha az alacsony is, és közben függő viszonyba kerültek a munkaadójukkal. Kunhalmi Ágnes szerint az ő oldaluk pedig túlságosan megosztott és eddig nem tudott megfelelő válaszokat adni az emberek problémáira.
Elképesztő ütemben nőtt a pedagógusok pályaelhagyása - a Momentum megszerezte az elmúlt két év adatait
Ha ez így folytatódik valóban nem marad senki, aki a gyerekeinket tanítsa! A bosszútörvény nemcsak a pedagógusokat érinti hátrányosan, hanem sérti a tanulók oktatáshoz való jogát és a szülők érdekeit is!
Hét népszavazási kérdést is benyújtottak az oktatásról a diákok és a tanárok
Ezt tegnap jelentették be az első tüntetésen, az Alkotmány utcában. Íme a pontos kérdések.
Kunhalmi Ágnes: A státusztörvény fasiszta időket idéz
Kunhalmi szerint a hivatásrendiség, amibe a pedagógusokat megpróbálják belekényszeríteni az a Benito Mussolini féle fasiszta államberendezkedést idézi, ahol a társadalmat hivatásrendekre osztják és kizárólag az állam politikai és hatalmi céljainak megfelelően szabad viselkedniük.