Fenyegetést jelenthet az Egyesült Államok számára a Pegasust gyártó cég, ezért tiltólistára került!
A héten ismét felpörögtek az események a Fidesz lehallgatási botrányában. Előbb Kósa Lajos vallotta be, hogy a Belügyminisztérium vett a Pegasus programból, most pedig Amerikában tették feketelistára azt a céget, ami az izraeli kémszoftvert gyártotta.
Furcsa fordulat ez, hiszen a fideszes politikusok nagyon sokáig menekültek a kémbotrányt illető kérdések elől. Varga Judit többször is szó szerint elfutott a kérdések elől. Pintér Sándor pedig inkább a fenyegetőzést választotta, még volt bőr a képén.
Kósa Lajosra azonban mindig lehet számítani, amikor a Fidesz legfeketébb foltját keressük. Hála neki, most már bizonyítékunk van rá, hogy a Fidesz-kormány hallgatta le az ellenfeleit, párton belül és kívül is, a legaljasabb módon. Pedig az amerikai kormányzat is megmutatta, hogy ez még a sokat elbíró tengerentúli törvényekbe se fér bele.
Amíg az USA-ban tiltólistára kerül a Pegasust gyártó cég, Orbánék valószínűleg inkább kitüntetést adnának a program fejlesztőinek. Náluk ugyanis az aljas kémkedésért jár dicséret, ami ráadásul ez esetben az országos szintű lopást védi. De, ha jövő tavasszal jó helyre húzzuk az ikszet, ők is kaphatnak majd tőlünk egy kitüntetést: elszámoltatást és börtönrácsokat.
Kósa beismerte: a Belügyminisztérium vásárolta meg a Pegasus kémszoftvert
Orbán a csengeri bizniszmenre, Kósa Lajosra osztotta a feladatot, hogy több hónapnyi sunnyogás és felelősséghárítás után csak úgy mellékesen közölje: az izraeli kémfegyvert a Belügyminisztérium szerezte be.
Varga Judit kézifékes fordulókkal menekült a Pegasus-botrány kérdései elől
Tordai Bence azt próbálta megtudni a csicska minisztertől, hogy ki adott engedélyt Bánáti János megfigyelésére.
Vajon miért titkolózik az Orbán-kormány a Pegasus-botrányról?
Ha Orbánéknak nincs titkolnivalójuk, akkor miért titkosítanak mindent a Pegasus-ügyről.