A maszk és a távolságtartás csökkenti megfertőződés esélyét és azt is, hogy a fertőzést továbbadjuk - mondta az MTI-nek nyilatkozó immunológus.
Kacskovics Imre immunológus, az ELTE természettudományi karának dékánja felhívta a figyelmet, hogy az antitestek körülbelül 4-6 hónapig napig nyújtanak védelmet egy, a betegségen átesett vagy egy beoltott embernél, ezért szükség van a harmadik oltásra is.
Hozzátette: vannak olyan folyamatok is, amelyek a vakcina vagy a betegség hatására akár hosszú távon is biztosítják azt, hogy a szervezet képes legyen felismerni a koronavírust, illetve - igaz csak alacsony szinten - antitestek is termelődnek. Ugyanakkor ezekkel az a probléma, hogy túl lassan reagálnak egy esetleges fertőzésre - tette hozzá.
Kacskovics Imre szerint mivel a koronavírus a különböző mutációk révén egyre agresszívebb lesz, arra kell készülni, hogy újabb és újabb oltásokra is szükség lehet.
Hangsúlyozta, aki nem oltatja be magát az a halált vagy a maradandó sérülést kockáztatja. Kifejtette: a jelenlegi ismeretek szerint
százból két ember belehal a betegségbe, húsz pedig maradandó sérüléssel kerül ki a kórházból.
Az oltás mellett kampányoló kollégáira utalva úgy fogalmazott, "mi mind ugyanazt mondjuk: legyenek szívesek a honfitársaim beoltatni magukat, ezzel tudják magukat és minket, a társadalmat és az ország működőképességét védeni".
MTI
Szombattól kötelező lesz zárt térben a maszkviselés az egész országban
Ezt Gulyás Gergely jelentette be a kormányinfón.
Bizonyíték: A maszkviselés 53 százalékkal csökkenti a fertőzés előfordulását
A maszkviselés 53 százalékkal csökkenti a koronavírus-fertőzés incidenciáját, vagyis az adott időtartam alatt keletkező új esetek gyakoriságát - közölte az MTI egy globális méretű vizsgálatra hivatkozva.
Zacher: a kormány azért nem szigorít, mert nem akar szavazatokat veszteni a választáson
Kötelezővé kéne tenni zárt térben a maszkviselést, az oltatlanokat pedig meg kell győzni az oltás szükségességéről, különben még rengetegen fognak meghalni - fejtette ki a 168 Órának a közismert orvos.
Egy új szájon át szedhető gyógyszer jöhet koronavírus ellen
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) ajánlást adott ki a Merck gyógyszeripari óriásvállalat által a koronavírus ellen kifejlesztett molnupiravir nevű, szájon át szedhető gyógyszer alkalmazására - írja az MTI.