A DK-s képviselő szerint Orbán Viktornak azonnal be kell fejeznie az emberek hülyének nézését, és végre tennie kéne valamit az orbáni infláció megfékezésére.
Kormányzati intézkedés nélkül is visszaálltak az ukrajnai háború előtti szintre az üzemanyagárak Németországban - közölte csütörtökön a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis). Így a németországi töltőállomásokon az idén február 13-án napi átlagban 1,83 euróba került egy liter Super E5 típusú benzin, a dízel literje pedig 1,78 euró volt. Röviddel az Ukrajna elleni orosz támadás előtt, 2022. február 21-én egy liter Super E5-ös benzinért 1,80 eurót kellett fizetni, egy liter dízel pedig 1,66 euróba került - áll a Destatis összállításában, amit a Privátbankár ismertetett.
Mindeközben Magyarországon a kormányzati propaganda egy ideje már azt sulykolja az emberek fejébe, hogy a szankcióknak köszönhetjük a történelmi drágulást, nekik semmi közük hozzá, mossák kezeiket. Mégis, újabb és újabb bizonyítékok kerülnek elő, hogy ebből semmi sem igaz.
Kálmán Olga szerint Orbán Viktornak azonnal be kell fejeznie az emberek hülyének nézését, és végre tennie kéne valamit az orbáni infláció megfékezésére.
Sehol máshol nem drágultak annyira az élelmiszer- és a benzinárak Európában, mint nálunk, ez pedig csak azt jelentheti, hogy nem a háború, nem a szankciók, kizárólag Orbán Viktor a felelős a megfizethetetlen árakért. Az Árnyékkormány szerint, ha a kormány nem nyerészkedne a benzinre rakott jövedéki adó és az Európa-rekorder áfán, akkor adócsökkentéssel garantálni lehetne a literenként 500 forint alatti üzemanyagárakat. Ezért mára az Árnyékkormány Magyarország egyetlen reménye, hogy újra megfizethető legyen a tankolás.
-jelentette ki a DK árnyékkormányának szóvivője.
Már több, mint két és félszerese a magyar infláció mértéke az uniós átlagnak
Orbánék elhibázott politikájának köszönhetően semmi se veszélyezteti az Európa-bajnoki helyezésünket, sőt, a különbség sajnos egyre nő.
Továbbra is csak az infláció mértéke alatt nőnek az átlagkeresetek
Az orbáni gazdaságpolitikának köszönhetően a reálkereset 5,1 százalékkal csökkent, a fogyasztói árak előző évhez mért 24,5 százalékos növekedése mellett.
Még a koronavírus alatt is optimistább volt a magyar az anyagi kilátásai tekintetében, mint most
A Fidesz-kormánynak a 2024-as önkormányzati és EP-választás előtt komoly gondot okozhat, ha a bizonytalan és a fideszes szavazók is úgy gondolják, rossz a helyzet Magyarországon, és nem a Fidesztől várhatják a megoldást, hiszen a gazdasági és megélhetési válsággal szemben a kormány tehetetlen - áll a Republikon elemzésében.