Magyarországon háromszor akkora az infláció, mint az EU-ban. Háborús infláció tehát nem létezik, a magyar élelmiszerárak követhetetlen emelkedésének valódi oka az orbáni infláció.
Háborús infláció nem létezik, a magyar élelmiszerárak "követhetetlen emelkedésének valódi oka az orbáni infláció
- jelentette ki csütörtöki, online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció (DK) frakciószóvivője.
Kálmán Olga arról beszélt, hogy az Eurostat kutatása bizonyítja, hogy háborús infláció nem létezik, orbáni infláció azonban annál inkább. A kimutatás szerint az európai inflációs átlag ma alig több mint 8 százalék, míg a magyar infláció több mint 25 százalék.
Magyarországon háromszor akkora az infláció, mint az EU-ban. Háborús infláció tehát nem létezik, a magyar élelmiszerárak követhetetlen emelkedésének valódi oka az orbáni infláció.
A DK szóvívője szerint Orbán miatt élünk rosszul, ezért az orbáni infláció letöréséhez az orbáni infláció okát, magát az Orbán-rendszert kell megszüntetni.
Az Árnyékkormány szerint rövid távon az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentésével lehet lassítani a drágulást, közép és hosszú távon azonban az Orbán-kormány távozása az alapvető feltétele az orbáni infláció felszámolásának. Felkészültünk a kormányzásra, jól tudjuk, mit kell tennünk ezután, ezért az Árnyékkormány jelenti az egyetlen reményt arra, hogy újra megfizethető legyen a bevásárlás.
- közölte Kálmán Olga.
Orbán rekorderré tette Magyarországot! Drágulásbajnokok vagyunk
Még a legelvakultabb fideszesnek is kiszúrja a szemét a grafikonon, mennyivel magasabb hazánkban az infláció, mint a többi EU-s országban.
Európa nagy részén már rég egyszámjegyű az infláció, nálunk még mindig 25% feletti
De legalább már nem nagyobb az áremelkedés éves mértéke a KSH márciusi adatai szerint, mint februárban. Igaz, nem is igazán kisebb.
Nincs pénze az embereknek vásárolni, megállíthatatlan az üzletek forgalmának csökkenése
Az orbáni infláció miatt hónapok óta tart a kiskereskedelem bezuhanása. Februárban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 8,6 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 9,8 százalékkal, az üzemanyag-kiskereskedelemben 14,5 százalékkal kisebb lett az értékesítés.