A főpolgármester szerint lesz népszavazás, és nem Gulyás Gergely fogja megmondani, hogy annak mikor van értelme, hanem a magyar nép.
Karácsony Gergely főpolgármester szerint érthető, ha Kína a saját politikai-gazdasági befolyásának növelése érdekében cselekszik. Az viszont elfogadhatatlan, ha "a magyar kormány Magyarország érdekei helyett szintén a kínai politikai-gazdasági befolyásszerzést szolgálja ki" - tette hozzá. Ezért mondta Karácsony, hogy nem a kínai emberek ellen tüntettünk, hanem "Magyarország szuverenitásának sunyi kiárusítása ellen".
Karácsony azt írta, hogy "unalomig ismert sunnyogás arról beszélni", hogy a feltételek nem ismertek. (Erről mi is írtunk.) Karácsony szerint a feltételek bármikor széles körben ismertek lehetnek, ha a kormány úgy dönt. Ráadásul a Diákváros beruházásával kapcsolatban minden ismert, erről nyugodtan ki lehet írni a referendumot.
A Fudan Egyetem budapesti kihelyezett intézményéről tudni lehet, hogy arra Magyarország 500 milliárd forintnál is több kínai hitelt venne fel. A beruházást kínai cégek építenék, kínai munkások dolgoznának ott, az épületek pedig a magyar diákok számára tervezett Diákváros területét nagyrészt elfoglalnák. A pesti kínai egyetem vállalná a Kínai Kommunista Párt ideológiájának követését, magyar hallgatók pedig csak több millió forintos tandíj ellenében tehetnék be oda a lábukat. Ezért indult konzultáció az ügyben.
Mint ismert, Karácsony Gergely korábban azt mondta:
Felkérem az ellenzéki miniszterelnök-jelölteket, tegyük együtt világossá, írjuk meg közösen hivatalos levélben Kína elnökének, egyben a Kínai Kommunista Párt főtitkárának, valamint a kínai miniszterelnöknek: 2022-ben a kormányváltás után, bármelyikünk is vezeti az új kormányt, nem épül meg a kínai kommunista egyetem Budapesten, megépül viszont a Diákváros, és nem kérünk, nem akarunk több mint 500 milliárd adósságot Kínától.
Ennek részleteiről Karácsony már meg is kezdte az egyeztetéseket.
Fideszes hazugság, hogy ne lennének számítások a Fudanról
A számítások hiányára hivatkozva próbálnak Orbán csicskái magyarázatot adni arra, miért nem aktuális a Fudan Egyetemről közéleti vitákat folytatni. Pedig a kormány honlapján most is elérhető az a prezentáció ami alapján Karácsony Gergelyt és Baranyi Krisztinát győzködte az innovációs miniszter.
Mikor lesz a Fudan-népszavazás? 2022-ben, a választáson!
A hazugságminiszter szerint 2023-ban lehet a Fudan ellen népszavazást tartani. Nagyon téved. 2022-ben országgyűlési választások lesznek, majd ott szavazunk a Fudanról, és a Fideszről is.
Megremegett a Karmelita: a magyar erőt mutatott, a Fidesz meghátrált
A Fudan elleni tüntetés megmutatta, hogy az orbáni kétharmaddal sem lehet megakadályozni a magyarok többségének akaratát.
Már a legnagyobb Fidesz-csicskák is a kínai kémegyetem ellen
Még Orbán legelvetemültebb propagandistái is kételkednek abban, hogy bármi haszna lenne a kínai kommunista egyetemnek és az azzal járó brutális adósságnak. Pedig ők mindent szentírásnak vesznek, amit a felcsúti miniszterelnök mond. Úgy tűnik, menekülnek a süllyedő hajóról.
Az egyesült ellenzék diktálhat Fudan-ügyben, nem Orbán
Nem a kormány mondja meg, hogy mikor lesz népszavazás a Fudan ügyében – mondja Baranyi Krisztina, miután a Fidesz meghátrált a kémegyetem ügyében.