Nem árulta el a Házbizottság ülésén Kövér házmester, hogy mikor akarják tárgyalni a státusztörvényt és a kastélytörvényt, pedig már mind a kettőt benyújtották.
Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezető-helyettese a Facebook-oldalán számolt be róla, hogy a csütörtöki házbizottsági ülésen Kövér Lászlóék nem árulták el, hogy mikor fogja az országgyűlés tárgyalni a tanárokat sújtó bosszútörvényt.
A héten érdekes dolog történt, két rendkívül vitatott törvény - a státusztörvény, amely a tanárok jogait csorbítaná és a kastélytörvény, amely gyönyörű, felújított, magyar kastélyokat adna ingyen magánkézbe - feltöltésre került a parlament honlapjára, amely mindig azt jelzi, hogy napirendre kerül az adott törvény
– kezdi beszámolóját az ülésről Bedő.
A Momentum politikusa azonban a posztjában kiemeli, hogy ezúttal nem ez történt, ugyanis nem adott egyértelmű választ a házelnök arra, hogy mikor kerülnek napirendre a törvények.
Gyanús, hogy kivételes eljárással akarják ezeket a törvényeket behozni, amely azt jelenti, hogy 24 óra alatt szavazna róla a parlament, pont mint a KATA törvényről
– írja bejegyzése végén Bedő Dávid.
A kastélytörvény új verzója szerint már bármelyik kastély magánkézbe adható lesz, akár ingyen is
Korábban volt egy 12-es lista, de a javaslat új verziójából azt már kivették. A jövőben csak azokat kell közcélokra hasznosítani, amelyekben jelenleg is közgyűjtemény működik. A péceli kastélyt azonban nem sokkal a törvényjavaslat megszületése előtt bezárták.
Pintér beterjesztette a nagy tiltakozásokat kiváltó státusztörvényt a Parlamentnek
A Fidesz a tanárok és a diákok több hónapos tiltakozása ellenére sem tett le arról, hogy erőből átnyomja a státusztörvényt a parlamenten. Korábban közel 5 ezer tanár jelezte, hogy azonnal beadja a felmondását, ha elfogadják a pedagógusokat szinte rabszolgasorba taszító bosszútörvényt.
Utcai aláírásgyűjtést indít a Momentum, hogy kössék az oktatás reformjához az uniós pénzeket
A státusztörvény tegnapi benyújtásával a hatalom világossá tette, hogy nem hallgatja meg sem a pedagógusok, sem a diákok kéréseit. Ezért kell az Unióhoz fordulni, és Európával közösen megoldani az oktatás súlyos válságát.