A szocialista politikus szerint reálisabb képet fest a mediánbér, ami egy olyan középértéket mutat, hogy ha minden magyar munkavállalót sorba állítunk, akkor a középen álló dolgozó fizetését láthatjuk. Középen már csak 306.700 forint a mediánbér, amivel érdemes számolni. Ez az összeg már csak fele a bruttó átlagkeresetnek.
A KSH a közelmúltban publikált néhány fontos elemzést, egyrészt a fizetésekről, másrészt a munkaerőpiac helyzetéről. 568.300 forint a bruttó átlagkereset hazánkban. Korózs Lajos, az MSZP alelnöke szerint azonban érdemesebb a nettó számokat nézni, hiszen a nettóból fizetjük gyermekeink taníttatását, az élelmiszerek megvásárlását, a közüzemi díjak befizetését. A kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset 377.900 forint.
Azonban ennél is reálisabb képet fest a mediánbér, ami egy olyan középértéket mutat, hogy ha minden magyar munkavállalót sorba állítunk, akkor a középen álló dolgozó fizetését láthatjuk. Középen már csak 306.700 forint a mediánbér, amivel érdemes számolni. Ez az összeg már csak fele a bruttó átlagkeresetnek.
A statisztikai adatokból kirajzolódik, hogy kiemelkedően, az országos átlag felett keresnek pénzügyi szektorban, az infokommunikációs szektorban és az energetikai iparban is, azonban az oktatásban, az adminisztrációban, a mezőgazdaságban dolgozók, valamint az egészségügyben és a szociális szférában már átlag alatti fizetésekkel találkozhatunk.
A sor végén azok vannak, akik tanítják a gyermekeinket, akik gyógyítják a betegeket és akik az elesetteket gyámolítják. Ez nagyon nincs jól! Magyarországon nyomorultul alacsonyak a fizetések! Egy szociológiai felmérés szerint a dolgozók egyharmada semmilyen béremelést nem kapott az idei évben.
- jelentette ki Korózs, aki rámutatott arra, hogy a múlt év szeptembere óta kőkemény reálbércsökkenés van Magyarországon. Válságban van az ország, a gazdaság és a társadalom is. Az Eurostat a napokban publikált egy felmérést, hogy milyen életszínvonalon élnek az emberek az unióban. Magyarország a sereghajtó utolsó előtti helyen van, már a románok is lehagytak bennünket.
- Magyarországon nyomorultul alacsonyak a bérek, ezért a magyar munkaerő nyugatra vándorol, ezres nagyságrendben nőtt azoknak a száma, akik külföldre mentek dolgozni.
- Nincs Magyarországon megfelelő munkaerő annak ellenére, hogy közel 250-300 ezres fős potenciális munkaerő tartalék van hazánkban.
- A kormány a parlamentben benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi, hogy egyszerűsített eljárás keretében harmadik országból is hozhassanak vendégmunkásokat, többek között Indiából, Mongóliából, Kazahsztánból és a Fülöp-szigetekről.
Felmerül a kérdés, hogy kik és mennyiért fognak itt dolgozni? Mert ha csak azért hozzák ide ezeket az embereket, hogy letörjék a magyar béreket és másik munkakultúrát honosítsanak meg, akkor köszönjük, nem kérünk belőle! Magyarország nem képes a saját polgárait helyzetbe hozni, csődöt mondott a felnőttképzés, az átképzés és a szakképzés is. Az MSZP szerint ezért új bérmegállapodásra, új foglalkoztatáspolitikára és új adó- és járulékpolitikára van szükség.
- közölte a szocialista politikus.
Közel 7%-ot csökkent a reálkereset áprilisban, nem látszik, hogy mikor lesz kiút a visszaesésből
391 700 forint volt a nettó átlagkereset a KSH adatai szerint.
Még mindig 20% feletti az áremelkedés, sajnos nincs veszélyben az Európa legmagasabb inflációja cím
Májusban a fogyasztói árak átlagosan 21,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább - erősítette meg a KSH azt, amit Orbánék pancserságának köszönhetően mindannyian megtapasztaltunk.
Az MSZP áfacsökkentést sürget az élelmiszerek és az energiaszolgáltatások esetében
Minden adott ahhoz, hogy az élelmiszerek, valamint az áram és a gáz áfáját csökkentse a kormány, hiszen a költségvetésnek nagyon sok többlete van az áfából, erről kellene lemondania a magyar emberek és a gazdaság érdekében.