A szociális ellátórendszerben a pénzhiányt úgy orvosolják, hogy mostantól a nehéz helyzetben lévő hajléktalan-, fogyatékos-, illetve idősellátási intézményekben, vagy például a gyerekvédelemben elég kevesebb dolgozó, ellátás, vagy kevesebb hely is juthat egy emberre - közölte Jámbor András.
A háborús veszélyhelyzetre hivatkozva el lehet térni a szociális ellátás számos, eddig törvényben rögzített feltételétől – írta meg a Mérce. Az ezt rögzítő kormányrendelet szerda éjjel jelent meg, csütörtökön pedig Jámbor András, a budapesti 6-os választókerület parlamenti képviselője hívta fel rá a figyelmet közösségi oldalán.
a szociális ellátórendszerben a pénzhiányt úgy orvosolják, hogy mostantól a nehéz helyzetben lévő hajléktalan-, fogyatékos-, illetve idősellátási intézményekben, vagy például a gyerekvédelemben elég kevesebb dolgozó, ellátás, vagy kevesebb hely is juthat egy emberre! Az államtitkár a mai bizottsági ülésen meg is erősítette: arról szól a rendelet, hogy nincs pénz, úgyhogy az ellátások színvonalát csökkentsék az intézmények, ha túl akarnak élni!
Igen, jól értik! Egy válságban a kormány nem plusz pénzt ad ezeknek az intézményeknek, hanem rendeletbe írja, hogy lehet rosszabb ellátást biztosítani! Ezt is jól megvédték!
- jelentette ki a Párbeszéd frakcióban ülő képviselő.
Mindez ugyanabban a Magyar Közlönyben jelent meg, amelyben Nován Katalin köztársasági elnök kihirdette egyebek mellett a szociális törvény nagy felháborodást kiváltó módosítását is, amely „gondoskodási rangsort” állított fel társadalmi intézmények között, és ebben a rangsorban az államot az ötödik, utolsó helyre pozicionálta.
Fizetősek lesznek az elfekvők?
A fideszes kormányok örökös belügymiszere már megint olyan törvényjavaslatot nyújtott be, amitől felhördül minden tisztességes ember, akibe szorult némi szolidaritás.
Megszavazták a Lex Megdöglesz törvényt, de a tiltakozásnak még nincs vége
Novák Katalin köztársasági elnöknek 5 napja van aláírnia ezt a módosítást. Petíció indult azért, hogy ne írja alá, hiszen a szociális törvény most elfogadott módosításai alkotmányellenesek, és szembe mennek az európai joggal is.
33 szervezet szerint alkotmányellenes a készülő szociális törvény
Elfogadhatatlan, hogy a jelenlegi komplex és elhúzódó válsághelyzetben, amikor egyre többen szorulnak segítségre, a kormány nem bővíti, hanem tovább szűkíti a szociálpolitika eddig is csekély eszköztárát, a szociális szakemberek segítői szerepét torzítja és magára hagyja saját állampolgárait.