Több száz olyan gyógyászati segédeszközből lehet hiánycikk, mert a beszerzési áruk drágább, mint amit a TB és a beteg fizet.
A Népszava cikke szerint kb 20 milliárdra lenne szüksége ahhoz a gyógyászati segédeszközök gyártóinak és forgalmazóinak, hogy elkerülhető legyen a probléma.
A betegek végső kétségbeesésükben a közösségi oldalakon adnak tanácsot, hogyan lehet újra felhasználni a bélsár felfogó zsákot.
Az Orbán-kormány ígért némi gyorssegélyt az ágazatnak, de ez kevés ahhoz, hogy helyreálljon a probléma. Ha Orbánék nem propagandára, vadászkiállításra, stadionokra, használhatatlan lélegeztetőkre szórta volna az adóforintjainkat, akkor talán lenne pénz erre is.
20 milliárd forintra lenne szükség ahhoz, hogy a Forgalmazók az Egészségért Szövetség (FESZ), az Ortopéd Cipőkészítők Szövetsége, az Ortopedikusok Magyarországi Ipartestülete, az OPRA - Ortetika, Protetika, Rehabilitáció Szövetség és az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) tagvállalatainak ne kelljen lehúzni a rolót.
A szakemberek szerint 18 éve változatlan támogatási összegért kell adniuk a termékeket, de közben az infláció, a kötelező minimálbéremelések, a járvány miatt elszabaduló szállítási díjak drágítottak sokat az áron.
A tb-listán szereplő eszközök közül nagyjából 400 terméknél vagy hiány van már most, vagy a későbbiekben lesz hiány. De mi lesz így a betegekkel? Ezzel miért nem foglalkoznak Orbánék!?
Vannak olyan termékek, amiknek az utóbbi időkben 40-50 százalékkal nőtt meg a beszerzési vagy az előállítási díja. Az ártámogatásban részesülő termékért nem kérhetnek az előírt árnál többet a betegektől - írja a Népszava.
A szakértők szerint a járvány alatt nagyon sok 65 év feletti beteg hozzá sem jutott a gyógyászati termékekhez. Vagy nem tudták kifizetni az eszközt, vagy el sem jutottak szakorvoshoz, aki felírja a terméket.
Oláh: A kórházi várólisták akkor fognak csökkenni, ha új kormányt választunk!
A koronavírus-járvány alatt óriásit nőttek a kórházi várólisták. Sajnálatos módon az Orbán-kormány ezt a problémát (is) a fideszes hagyományoknak megfelelően „kezeli”: eltitkolják, mennyit kell várni egy-egy műtétre, és ezzel a gond le van tudva.
Többen haltak meg tavaly Magyarországon, mint bármikor a második világháború óta!
Minden dél-pest megyei család szembesült már vele, hogy az Orbán-rezsim teljesen tudatosan építette le az egészségügyi ellátást: szinte nincs is olyan ember Cegléden, akinek ne kellett volna túl korán elbúcsúznia valakitől. Ez nem balszerencse: ez az embertelen Fidesz műve.
Romokban az egészségügy: a Szent Pantaleon Kórházban már az időpontfoglalásra is időpontot kell kérni
Kálló szerint ha nem lennének elhivatott, az emberekért tenni akaró dolgozói az egészségügyi ellátó rendszernek, akkor az mára összeomlott volna.
Varga Zoltán: A magyar egészségügy mára tetszhalott állapotba került
A tavalyi, aggasztó szinthez képest is tovább növekedtek a kórházi várólisták – közölte a DK országgyűlési képviselője, az Egységben Magyarországért közös jelöltje.