Hétfőn délelőtt a Momentum Mozgalom feltette az Európai Unió zászlaját a Karmelita előtti kordonra, hiszen Magyarország 19 évvel ezelőtt, 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz.
Hétfőn délelőtt a Momentum Mozgalom feltette az Európai Unió zászlaját a Karmelita előtti kordonra, hiszen Magyarország 19 évvel ezelőtt, 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz.
Donáth Anna, a párt EP-képviselője szerint az Európától való távolodás egyik szimbóluma a Karmelita előtti "építési kordon", amely mögé cinikusan bújik el a miniszterelnök. Most már az is világos: a kordont a hatalom akár könnygázzal is hajlandó megvédeni.
EU-csatlakozásunk 19. évfordulóján muszáj emlékeztetnünk magunkat: európai értékek és szabadság nélkül nincs európai jólét. Aki ezzel próbálkozik, az hazudik magának és a választóknak, és szükségszerűen kudarcot vall
- fogalmazott Donáth Anna.
A Momentum szerint nincs ok az ünnepre, már a közintézményekről is hiányoznak az uniós zászlók. Nincs mit ünnepelni többek között a tanár- és diákellenes "bosszútörvény" miatt sem, amelyben "alapvető emberi és dolgozói jogaiktól fosztják meg a tanárokat. Mindezt kordonok mögül, rendeletekkel kormányozva" - fogalmazott Kele János.
A Momentum véleménye egyértelmű: európai országban nincs helye kordonnak, nincs helye az embereket kisemmiző rendeleti kormányzásnak
- tette hozzá az ellenzéki politikus.
(MTI)
Levelet írt az Európai Bizottságnak a Karmelitánál történt könnygáztámadásról Donáth Anna
Könnygázzal lefújni a pedagógus rabszolgatörvény ellen tüntetőket nem fér bele az Európai Unió elvárásaiba - ahogy alapértékeibe sem. Hiába magyarázza Varga Judit Brüsszelben, hogy mindent megtettek, amit az EU kért - a Bizottságnak küldött levelem és a csatolt képek bizonyítják, hogy a kormány hazudik: még mindig nem teljesítették az Unió jogos elvárásait - közölte a Momentum uniós képviselője.
Hadházy feljelenti az őt földre vivő, karját kicsavaró és ellene fojtófogást alkalmazó rendőröket
A történtek csak még elszántabbá tették a független képviselőt. Szerinte mindennek nem az az üzenete, hogy csendben kell maradni, hanem hogy sokkal több embernek kell sokkal hangosabbnak lenni.
Aránytalan, indokolatlan és szabályellenes volt a könnygáz bevetése a diákok ellen a Karmelitánál
A TASZ szakértője szerint érthetetlen, hogy miért védték a rendőrök foggal-körömmel a kordont, miközben nekik maximum az épület és személyek védelme lett volna a feladatuk, azokat viszont nem veszélyeztette senki.