Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint a főispánnak nincsenek olyan jogosítványai, hogy utasításokat adjon a fővárosi önkormányzatnak, így valószínűleg megmarad a Horn Gyula sétány neve.
Szélsőjobbos támadás alatt a Horn Gyula sétány - írtuk a múlt héten, amikor kiderült, hogy a Fidesz szélsőjobbos segédcsapata, a Mi Hazánk elérte Budapest főispánjánál, Sára Botondnál, hogy törvényességi felhívást bocsásson ki, amelyben 30 napos határidővel felkérte a Fővárosi Közgyűlést, hogy változtassa meg a Horn Gyula sétány nevét.
Szélsőjobbos támadás alatt a Horn Gyula sétány
Németországban lehet elnevezve utca a volt magyar miniszterelnökről, az EU Parlament épületében pedig terem, elismerve a kommunizmus lebontásában való szerepét, csak pont Budapesten ne legyen semmi? A Fidesz és csicskája, a Mi Hazánk ezt szeretné.
A fővárosi közgyűlés harminc napon belül megtárgyalja, hogy Sára Botond főispán felszólítására megváltoztassa-e a XIII. kerületi Horn Gyula sétány nevét, de ha a közgyűlés fenntartja azt az álláspontját, amit már kétszer is megszavazott, akkor marad az elnevezés
– reagálta erre Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes a Népszavának.
A főispánnak még nincsenek olyan jogosítványai, hogy utasításokat adjon a fővárosi önkormányzatnak
– mondta Kiss Ambrus, hozzátéve, a Fővárosi Közgyűlés számára nem kötelező megváltoztatni a közterület nevét. Ha így tesz, Sára Botond a bírósághoz fordulhat, és majd kiderül, a bíróság hogyan ítéli meg az ügyet – közölte.
A történtek szóba kerültek a Parlament mai ülésén is.
Újra lejárató kampány indult Horn Gyula néhai miniszterelnök ellen
- mondta felszólalásában Molnár Zsolt (MSZP), aki arra szólította fel a magyar kormányt: szálljon ki ebből a küzdelemből, hagyja azt a radikálisokra. Szánalmasnak nevezte, hogy a kormányhivatal megtámadja a főváros döntését arról, hogy Horn Gyuláról nevezett el egy közterületet.
Olyan államférfinak nevezte Horn Gyulát, aki "talán legtöbbet tette Kohl kancellár után a német egyesítésért, ezáltal az új európai egység létrehozásáért". A szovjet csapatok árnyékában vágta át a vasfüggönyt - mondta, hozzátéve, a 1994-es kétharmados győzelem utáni önmérséklet példaképét támadják.
Azt is mondta:
Horn Gyula 1956-os szerepvállalásával valóban lehetnek kétségek, de Winston Churchill egykori brit kormányfőt sem az ír felkelés vérbe fojtása alapján, hanem komplex életpályája alapján ítélik meg. Horn Gyula sok évtizedes pályafutását egy mozzanat alapján megítélni szerinte szintén hiba lenne.
Támogasd az ezalényeg.hu szerkesztőségét, hogy ne hallgattassanak el minket!