Lepusztult és üres húsüzemet vásárolt a szekszárdi fideszes gárda, de érdekes módon, néhány hónap múlva szüksége lett rá az államnak a paksi atomerőmű bővítése miatt.
A rendőrség anélkül zárta le a nyomozást, hogy foglalkoztak volna azzal, pontosan mennyit zsebeltek be az üzleten a fideszes politikusok.
Amikor a Miniszterelnökség engedélyt adott a paksi atom-erőművel összekötött óriási ingatlanberuházásokra, a leleményes fideszes poltikusoknak elég bőséges összegek ütötték a markukat.
Az ingatlanvásárlások Lázár János minisztersége idején mentek végbe az állami tulajdonban lévő paksi ipari park, hivatalos nevén a PIP Közép-Duna Menti Térségfejlesztési Nonprofit Kft. által. A 2018-as évben az új területek megvásárlására több mint 4,3 milliárd forint ment el.
Ez év decemberében azonban nem csak paksi földekhez jutott hozzá a kft, hanem egy Szekszárd városában található, réges rég becsődölt és lerobbant húsüzemet is megszerzett magának. A passzív gyártelepért májusban 1,8 milliárdot pengettek ki a Cseppkő Faktor Zrt.-nek, de ez azóta is full üresen áll.
A 24.hu információi szerint a Cseppkő Faktor Zrt. még a paksiak terjeszkedése előtt körülbelül 300-400 millióért vette meg az ingatlant, amit aztán nyolc hónappal később négy-hatszoros áron adott tovább az állami PIP-nek.
Egy igazi kis fidesz társaságról beszélünk: a szekszárdi cég közvetett résztulajdonosa és jelenlegi vezérigazgatója Kapitány Zsolt, a Tolna megyei közgyűlés fideszes tagja, de itt van még a szekszárdi választási bizottság fideszes elnöke, Póla Zoltán és felesége, valamint a mindenki által ismert trafikbotrány egykori főszereplője, Fajszi Lajos korábbi szintén fideszes önkormányzati képviselő is.
Ez még nem minden, ugyanis a már így is rendkívül érdekes tulajdonosi körben Szekszárd egyik ismert borászcsaládja is helyet foglal, a Fritz család. Róluk azért annyit mindenképpen érdemes tudni, hogy "a Cseppkő Faktorban a tulajdonjogukat képviselő céget Faktor Kft.-nek hívják, és az előbbi céggel egyező címre, a szekszárdi Cseppkő utcába van bejelentve".
A kétséges ingatlanügylet és bizarr tulajdonosi háló miatt Hadházy Ákos, független képviselő tavaly feljelentést tett a rendőrségen.
A januári határozatból kiderült, a rendőrség általi nyomozás során szó sem volt arról, hogy részletesen kivizsgálták volna, hogy a helyi fideszes bérencek cége hogyan és miért realizálhatott milliárdos nagyságú hasznot az üzlet során. Sőt, a záródokumentumban még az sem lett tisztázva, a Cseppkő Faktor Kft. pontosan mennyiért vásárolta meg az ingatlant, saját szakértői véleményt sem készítettek és azt sem vették figyelembe, hogy a "2017-es árverésen csak azért volt 1,6 milliárd a kikiáltási ár, mert a korábbi tulajdonos a csőd miatt nem tudott visszafizetni egy 1,5 milliárdos állami fejlesztési hitelt, ami aztán jelzálogként rákerült az ingatlanra."
Ismét túl sok a kérdés, de kevés a válasz. Tehát csak a szokásos, ha a Fideszről van szó.