Milyen erkölcsi alapon ítélkezik Ön a polgári engedetlenségben résztvevő tanárok felett, miközben az Ön által irányított intézményekben – ezek szerint – bevett gyakorlat a hazudozás? - írták a tanárok.
A 444 cikke szerint Kölcseyből kirúgott Palya Tamás, Törley Katalin és még kilenc, a polgári engedetlenség miatt elbocsátott tanár nyílt levelet írt Maruzsa Zoltánnak, számonkérve a köznevelési államtitkárt, hogy „milyen erkölcsi alapon ítélkezik” a polgári engedetlenségben résztvevő tanárok felett, miközben az általa irányított intézményekben „bevett gyakorlat a hazudozás”.
A pedagógus szakszervezetnek címzett, 2022. augusztus 30-i keltezésű levelében Ön a következőt írja: »A polgári engedetlenség a hatályos jogban ismeretlen tiltakozási eszköz. Alkalmazása felveti azt a kérdést, milyen erkölcsi alapon állnak és tanítanak azok a pedagógusok, akik önmaguk sem tartják be a rájuk is vonatkozó jogszabályokat.« Az elmúlt héten pedig a következőket írta Antalffy Péter főosztályvezetőnek, a telex.hu megkeresésére adandó válasz megvitatásában: »Nagy nehézségben lennétek, ha mindig csak a színtiszta igazat kellene mondani«
– olvasható a levélben, amit a tanárok azzal folytatnak, hogy szerintük ennek a mondatnak a leírása több kérdést is felvet. Például hogy:
Milyen erkölcsi alapon áll és vezet egy államtitkárságot Ön, aki hazugságra biztatja a beosztottjait? Milyen erkölcsi alapon ítélkezik Ön a polgári engedetlenségben résztvevő tanárok felett, miközben az Ön által irányított intézményekben – ezek szerint – bevett gyakorlat a hazudozás?
A levelet Palya Tamáson és Törley Katalinon kívül még Horváth Brigitta, Kapin Lilla, Molnár Barbara, Nemes Mária, Ősi Judit, Pfeiffer Norbert, Rábai János, Szabó Márton és Törökné Pethő Erzsébet írták alá.
A köznevelési államtitkár szerint a polgári engedetlenség ismeretlen tiltakozási eszköz
Vajon ezt elmondta Orbánnak is, amikor a teljes Fidesz-frakcióval polgári engedetlenségre hivatkozva kerítést bontott, vagy ez csak a sztrájkjogtól megfosztott tanárokra vonatkozik Fidesz-kormány idején?
Kevesebbet költ Orbán oktatásra, nyugdíjra, egészségügyre, mint amennyi 2010-ben jutott
Minden eddiginél jobban látszik, mi számít Orbánnak. A haverok gazdagodása elsődleges, miközben idén történelmi mélypontra csökkentek az egészségügyre és az oktatásra fordított költségvetési kiadások. Ez pedig jövőre sem fog változni.
"10 év múlva ki fog rólam tanítani?" - Köztéri szobrok nyakába helyezett táblákat a Momentum TizenX országszerte
Súlyos válságban van a magyar oktatás, aminek az egyik legjobban észrevehető tünete a súlyos tanárhiány. Lassan tényleg ott tartunk, hogy nem lesz, aki tanítsa a jövő generációit.