A káoszkormány járványkezelésében nincs következetesség és ésszerűség, ezért az emberek elvesztették a bizalmat. Amíg a titkolózás és a politikai játszmák fontosabbak a szakmaiságnál, addig nincs esélyünk a vírus ellen.
Egy év alatt számtalanszor bebizonyíthatta volna a káoszkormány, hogy a magyarok érdekében képes félretenni a titkolózást, az önös érdekeket, tud kormányozni. Nem így történt, ezért pedig emberéletekkel fizetünk.
Lantos Gabriella egészségügyi szakértővel a 24.hu készített interjút, amiből kiderül, az Orbán-kormány rengeteg ponton elszúrta a járványügyi intézkedéséket. Lantos egyenesen kimondja:
Más intézkedésekkel el lehetett volna kerülni, hogy ne 15 ezer halottnál tartsunk. November óta érvényben vannak a korlátozások, de ez nem javított a helyzeten, ránk tört a vírus harmadik hulláma. A járvány pedig elszabadult.
Orbánék elbízták magukat a járvány első hulláma után, és elvesztegették az időt. Olyan dilettánsokra bízták a döntéseket, mint Müller és Kásler.
A járványügyi adatokból nem készítettek átlátható riportot, ami alapján intézkedhetnének. Nem törődtek a teszteléssel, a kontaktkutatással, pedig a fertőzöttek elkülönítése megakadályozhatta volna a vírus terjedését. Lantos szerint, ha
az emberek megkapták volna a 100 százalékos táppénzt is, hogy érdekeltek legyenek abban, hogy otthon maradjanak, annak a költségei elhanyagolhatóak lettek volna a lezárások veszteségeihez képest. Ennek az egésznek az egyéves működési költsége nem került volna 200 milliárd forintnál többe.
Összehasonlítva, Szijjártó Péter jachtminiszter szerint egy napnyi lezárás 10-15 milliárd forintjába kerül Magyarországnak. Húsz napnyi lezárás költségének az árán meg lehetett volna úszni, hogy tönkre menjen a vendéglátóipar, az idegenforgalom és a rendezvényszervezés. Kevesebb ember halt volna meg, és az ellátórendszer sem telítődött volna túl.
Amit a felcsúti miniszterelnök két nehéz hétnek mondott, az valójában legalább 2 hónap lesz.
Kemény időszaknak nézünk elébe, de a káoszkormány erőszakkal átvert egészségügyi törvénye miatt 5000-nél is többen hagyták hátra az állami rendszert. Mi lesz ezután? A szakértő azt mondja:
Könnyen elképzelhető, hogy kellenének orvosok és ápolók, de nem hiszem, hogy a kormány az uniótól kérne majd segítséget. Oldják meg a kórházak, ahogy tudják. És főleg hallgassanak róla.
Megelőztük Amerikát: Nálunk rosszabbak a halálozási arányok
Orbánék tétlenkedése, alkalmatlansága miatt a járvány rengeteg magyar ember életét követelte. A lakosságarányosan vett halálozási adatok terén Magyarország a súlyosan érintett Egyesült Államoknál is rosszabbul áll.
Egy másik világ: A NER kaszinóiban nem létezik a koronavírus-járvány
A mozik, a színházak november óta zárva vannak, az éttermek is csak elvitelre vagy kiszállításra dolgozhatnak. A kaszinókban viszont továbbra is úgy pezseg az élet, mint egy James Bond filmben.
A demokratikus erők együtt állnak ki az egészségügyi dolgozók, ápolók és orvosok mellett
Újabb fontos ügyben bizonyították be a demokratikus erők, hogy a magyarok érdekében, az emberéletek védelméért össze lehet fogni. Egységben állnak ki az ellen, hogy a frontvonalban vért izzadó, életeket mentő egészségügyi dolgozókat becsapja a vámpírkormány.
A Népegészségügyi Központ állítólag nem tudja, hányan haltak meg koronavírusban
Nem tudtak eleget tenni az adatigénylésnek, ezért azt mondták, hogy nem tudnak semmit. Vagy teljesen alkalmatlanok, vagy egyenesen a szemünkbe hazudnak. A magyar emberek mindkét esetben rosszul járnak.
A hatalmat kéri, a felelősséget hárítja Orbán
Kézzel-lábbal kapaszkodik a lehető legnagyobb hatalomba, de a felelősséget már nem vállalná tetteiért Orbán Viktor. Ez derült ki a felcsúti miniszterelnök hétfői parlamenti felszólalásából.