Ez a lépés így nem segítene a krónikus orvoshiányon, még tovább rontja majd a helyzetet - jelentette ki Szabó Tímea.
A Párbeszéd országszerte helyi petíciókat indít annak érdekében, hogy ne államosítsák az önkormányzatok által fenntartott járóbeteg-szakrendelőket - közölte hétfői, online sajtótájékoztatóján a párt frakcióvezetője.
Szabó Tímea arról beszélt, hogy újra napvilágot látott egy "úgynevezett egészségügyi reformról" szóló kormányzati dokumentum, amiben szerepel ezen szakrendelők államosítása. A kabinet nem több orvost és szakembert próbál bevonni a működő állami ellátásba, hanem a meglévőket próbálja majd ide-oda küldözgetni és átvezényelni - fogalmazott.
A politikus kiemelte, hogy információi szerint az érintett szakrendelőkben dolgozó orvosoknak és szakszemélyzetnek akár a 40-50 százaléka is nyugdíjaskorú lehet. Ha őket kényszerrel át akarják majd vezényelni egy másik városba vagy megyébe, akkor azonnal nyugdíjba fognak menni - tette hozzá.
Ez a lépés így nem segítene a krónikus orvoshiányon, még tovább rontja majd a helyzetet
- jelentette ki.
Szabó Tímea hangot adott annak a véleményének is, hogy ezért a várólisták akár hetekkel vagy hónapokkal is meghosszabbodhatnak majd.
(MTI) A tervezetben amellett, hogy rendeznék a kórházak adósságát és emelnék a szakdolgozók béreit, olyan, már véleményesebb dolgok is szerepelnek, mint hogy államosítanák a szakrendelőket és a háziorvosi ellátást, tipikus pintéri megoldásként a kórházi dolgozókat átvezérelhetnék más telephelyre is, és még a látogatási rendet is átszabnák, valamint megszűnne a szabad orvosválasztás. Ugyanazt játszanák el, mint a regisztrált munkanélküliekkel, vagy a koronavírus kapcsán a lélegeztetőgépen lévők számával. A DK egészségügyi árnyékminisztere, Dr. Komáromi Zoltán arra emlékeztet közleményében, hogy attól, hogy Pintér Sándor rendőrtisztet nevezték ki az egészségügy kormányzati felelősének, még nem ért az egészségügyhöz.A Magyar Orvosi Kamara számára elfogadhatatlan az egészségügy pintéri átalakításának terve
A statisztikákban hazudna a kormány, hogy kisebbnek tűnjenek a várólisták
Egy felelős kormány úgy kezdené az egészségügy átalakítását, hogy megkérdezi a szakmát