Dobrev Klára árnyékkormánya azt javasolja, hogy a minimálbér a mindenkori magyar mediánbér 60%-a legyen, de Dobrev Klára azt kérte a szakszervezetektől, mondják el ők, milyen referenciaértékek alapján, milyen számítási módot tartanának helyesnek.
Dobrev Klára árnyék-miniszterelnök és Kordás László bér- és munkaügyi árnyékminiszter a mai napon szakmai egyeztetést folytattak a legnagyobb magyar szakszervezetekkel.
Az egyeztetésen képviseltette magát a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a LIGA Szakszervezetek, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, az Egységes Közlekedési Szakszervezet, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége, az Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, a Húsipari Dolgozók Szakszervezete, a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete, az Építő-, Fa- és Építőanyagipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma, a Bányász Szakszervezet, valamint a Miskolci Autóbusz És Villamosvezetők Érdekképviseleti Szövetsége.
Az Európai Parlament döntése értelmében már biztosan lesz európai minimálbér-szabályozás, ami kötelező lesz minden európai tagállamra. Az Árnyékkormány azt javasolja, hogy a minimálbér a mindenkori magyar mediánbér 60%-a legyen, de Dobrev Klára azt kérte a szakszervezetektől, mondják el ők, milyen referenciaértékek alapján, milyen számítási módot tartanának helyesnek.
A mi politikai kultúránk alapja, hogy egy döntés csak akkor lehet jó, ha azzal maguk az érintettek egyetértenek, így az árnyék-miniszterelnök szerint folytatni kell a párbeszédet, és egy olyan beadványt benyújtani az Országgyűlésnek, amely mögött ott van az Árnyékkormány, a szakma, és minden civil- és szakszervezet is.
- áll a párt közleményében.
(MTI OS)
Bréking - Dobrev Klára árnyékkormányának tagjai
Ismert, és kevésbé ismert nevek is megtalálhatóak a DK árnyékkormányának listáján.
Megszavazta az európai minimálbér-szabályozást az Európai Parlament
A szabályozás a gyakorlatban úgy fog működni, hogy a magyar kormány többé nem határozhatja meg önkényesen a minimálbér összegét, mert figyelembe kell vennie a rendelet által előírt feltételeket - közölte Dobrev Klára.
Még a megemelt minimálbér is Kelet-Európa legrosszabbjai közé tartozik
A kormány nagy nehezen 200 ezer forintra emelte a bruttó minimálbért, de ez az összeg még mindig nagyon alacsony. Olyannyira, hogy sereghajtók vagyunk vele a Visegrádi 4-ek között is.