Az új egészségügyi szolgálati jogviszony lehetővé tenné, hogy parancsra átvezényeljék őket akár két évre, de másodállást nem vállalhatnának. Köszönik szépen, ebből nem kérnek!
Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara országos szintű felmérést készített tagjai körében az Orbán-kormány által hozott új törvénnyel kapcsolatban, mely a béremelés mézesmadzagjával csalta csapdába az egész egészségügyi szakmát. A MESZK tagjai online kérdőív formájában válaszolhattak.
A felmérés célja az volt, hogy hiteles képet kapjunk az általunk képviselt szakdolgozói társadalom véleményéről, javaslatairól, valamint felhatalmazást kapjon a szervezett vezetése a további lépésekre - írta a kamara.
Az eredmények elszomorítóak, de nem meglepőek: Orbánék törvénye sok embert kényszerít szakmaelhagyásra.
A válaszadók több, mint 30%-a biztos otthagyná az állami egészségügyet. Közel két harmaduk még nem tudja, és mindössze 6% tűrné el az új jogviszony korlátait. Közülük 12 % magánegészségügybe menekülne, de közel 10%-uk az országot is elhagyná, és külföldön folytatná a szakmáját. Szomorú adat, hogy a válaszadók csaknem 30%-a feladná a szakmáját is, ha csak ilyen feltételek mellett dolgozhatna. Ez veszteség nekik és veszteség az országnak is.
A MESZK képviselni fogja tagjai akaratát a kormánnyal szemben:
A felmérés eredményeiből levonható következtetések alapján olyan megoldásokat kívánunk megfogalmazni és szorgalmazni, melyek az egészségügyi szakdolgozók érdekeit is szolgálják - írták.