A koronavírus harmadik hulláma minden eddiginél magasabb fertőzésszámot hozott. Az intenzív osztályok pedig teljesen megteltek életveszélyben lévő betegekkel.
A koronavírus-járvány eddig nem látott sebességgel terjed, a fertőzöttek közül pedig egyre többen kerülnek súlyos állapotban kórházba. A betegek között egyre több a fiatal, az intézmények pedig egyszerűen nem tudják elviselni a terhet. A mostani állapot hihetetlen nyomást helyezett az egészségügyre.
Sok intenzív osztályon kénytelenek rangsort felállítani, kinek van a legnagyobb esélye a túlélésre.
Az ország többi részén is hasonló a helyzet, a mostani emelkedő számok azzal fenyegetnek, hogy sehol nem lesz hely a fertőzöttek ápolására.
A mutáns vírusok is elterjedtek az országban, Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora szerint a budapesti fertőzések 80-90 százalékát a brit variáns okozza. Ez okozza azt, hogy egyre fiatalabbak a kritikus állapotú betegek, és a 25-45 évesek is intenzív ellátásra szorulnak.
Arról nem is beszélve, hogy gyorsabban terjed és a tünetei is súlyosabbak.
A Magyar Orvosi Kamara még tavaly tavasszal tett közzé eljárásrendet arra az esetre, ha a járvány miatt túltelítődnének a kórházak. Ennek alapja, hogy ha olyan súlyos a helyzet, hogy választani kell élet és élet közt, azt kell előnyben részesíteni, akinek magasabbak a túlélési esélyei.
Ez alapján kell rangsorolniuk, mert nincs elég hely a kórházakban, és emberből is kevés van.
Az az 5500 ember, akit a kormány elüldözött, most hatalmas segítség lett volna - de ha így folytatódik, talán még ők is kevesek lennének.
Ehhez képest Müller Cecília azt állítja:
„Elegendő ágy, lélegeztetőgép áll rendelkezése, az infrastruktúra adott, az egészségügyi személyzetet pedig próbáljuk úgy csoportosítani, koncentrálni, hogy ők is bírják ezt a rendkívüli terhelést”.
Adatokat természetesen nem szolgáltatnak, még az intézményekben dolgozóknak sem. Nem árulják el, mennyien vannak intenzíven, eltitkolják a lakosság elől a számokat és arról kamuznak, hogy minden rendben.
Pedig egyértelműen látszik, hogy már csak idő kérdése az egészségügy teljes összeomlása!
Világszinten Magyarországon a harmadik legrosszabbak a halálozási adatok
Nemzetközi összehasonlításban csak Peruban és Mexikóban halnak bele többen lakosságarányosan a koronavírusba, mint Magyarországon.
Őszinteség: Ennyi kellett volna az oltási káosz megoldásához
Sokat elárul a kormány munkásságáról az, hogy a tiszta beszéd helyett mindig a kamuzáshoz folyamodnak. Nem számít, hogy a közegészségről, a válság megoldásáról és emberéletekről van szó.
Az egészségügyre szinte semmit, de saját magára rekordösszeget költ a Fidesz-kormány
Többet költött a Fidesz sportra, szabadidőre, kultúrára és vallásra, mint a közbiztonságra, lakásügyekre és településfejlesztésre összesen – derült ki az Eurostat adataiból.
Összeomlás szélén az egészségügy a fővárosban és Pest megyében
A mentők össze-vissza bolyonganak a betegekkel az egész megyében, mert csak menet közben derül ki, hova vihetik őket.