A saját törvényeiket is áthágva, pártszimpátia alapján rangsorolja a magyarokat Orbán Viktor sleppje.
Az elmúlt tizenkét évben megszokhattuk, hogy a Fidesz minden elemében uralni akarja az életünket. Leuralták a munkahelyeinket, a boltokat, ahová bevásárolni járunk. Az üdülőhelyeket, ahová évente egyszer elmegyünk nyaralni, ha sikerül annyit összekuporgatni. De az egyik legaljasabb húzásuk, hogy a magánéletünkbe is beleütik az orrukat.
Ez azonban mit sem érdekli Orbánékat. A 2006-os választási vereségük után ugyanis kiterjed adatbázist kezdtek építeni, amiben mára nagy valószínűséggel szinte minden magyar ember benne van. Nem csak a saját szimpatizánsaikról gyűjtenek listát (amit megengednek a törvények), hanem arról is, hogy ki az, aki elutasító a Fidesszel szemben.
Egy nagy listába gyűjtik az adatokat minden magyar állampolgár politikai véleményéről. Mindenkiről tudni akarják, hogy velük van, vagy ellenük! Ezt hívják úgy: VÁLASZTÁSI CSALÁS!
A Kubatov-lista néven elhíresült (Kubatov Gábor Fidesz pártigazgató, kampányfőnökről kapta a nevét) adatbázisról az első bizonyíték a 2009-es pécsi időközi választáson került elő. Ekkor nem csak a kampánycsendet szegte meg a Fidesz, de ez lehetett a lista első igazi főpróbája is. Orbán jelöltje pedig majdnem kétharmadot szerzett a törvénytelen eszközökkel megtámogatott kampány végén.
A Fidesz aktivistái még a választás napján is listákkal járták a várost, és feljegyezték, hogy ki van velük, és ki utasítja el a pártjukat!
Az ügyben akkor több feljelentés is történt, és az Országos Választási Bizottság szerint is több jogszabályt megsértett a Fidesz. A 2010-es kormányváltás után persze minden feljelentés elhalt. Azóta pedig Orbánék választásról-választásra tökéletesítik és frissítik a listájukat. Egyenlőre "csak" a választások elcsalására használták ezt a listát, de kifejezetten hátborzongató időket idéz, ha valaki politikai vélemények alapján listáz embereket ebben az országban.
Az elmúlt tizenkét évben egymás után kerültek elő a bizonyítékok a botrányos listázásról, ami a legsötétebb negyvenes éveket idézi. Erzsébetvárosban egy lakógyűlésen akarta aláíratni a közös képviselő mindenkivel a listát. Egerben pedig a 2019-es önkormányzati választás után egy teljes városrész névsora került elő. Akkurátusan skálázva voltak az ott élők „aktivitási” szint szerint. A 7-es választó lehetett az, aki biztosan a Fideszre szavaz, míg az 1-es teljesen elutasító. De azt is listázták, hogy ki írt alá a legutóbb választáson a fideszes jelöltnek, és ki mekkora eséllyel megy el szavazni. Természetesen ezeket is abszolút törvénytelen nyilvántartani, akármelyik pártról is legyen szó.
Így él vissza a legszemélyesebb adatainkkal a Fidesz. A kormányváltás után nehéz feladat lesz fülön csípni azokat, akik ilyen aljas módon visszaélnek a legszemélyesebb adatainkkal.
80 nap alatt a NER körül: A köztévé propagandagépezetté züllesztése
Ma Magyarországon az adófizetők milliárdjaival kitömött médiumok nem a lakosság tájékoztatását szolgálják, csupán Orbán hazugságainak vég nélküli közvetítését. A propagandaáradatnál csak egy dolog hasznosabb a Fidesznek: az, hogy a kormány botrányairól valójában nincs tudósítás.
80 nap alatt a NER körül: a Fideszre szabott választási rendszer
Annyira lejtősre szabták maguknak a pályát, hogy hegymászó felszerelés kell annak, aki le akarja győzni Orbán embereit.
80 nap alatt a NER körül - stadion hátán stadion
Budapest egy teljes évig tudna működni abból a pénzből, amit stadionépítésekre költött el az Orbán-kormány.