Kína igyekszik úgy beállítani, mintha már felzárkózott volna a világ fejlettebbik részéhez. Azért a szombati verseny során történt tömeges tragédia rámutat, hogy mi is ott a helyzet valójában.
Vörös zászlókat lengetve, vidáman startoltak el a 100 kilométeres ultramaraton résztvevői szombat reggel a Kínai észak-nyugati részén fekvő Gansu tartományban. A versenyzők többsége közönséges futófelszerelésben - pólóban és rövidnadrágban-, indult el a hegyi terepfutásra.
Azzal védekeznek, hogy nem számítottak rá, hogy a hőmérséklet több mint 20 fokról mindössze 6 fokra zuhan. Ha komolyan veszik a dolgukat, tudhatták volna, hogy nagy a kockázat, így lefújhatták volna a versenyt.
Tomboló szél és végzetes jégeső csapott le a gyanútlan sportolókra.
A 172 futót egy magas hegyi szakaszon kapta el a heves felhőszakadás. Az oda vezető ösvényeket víz mosta el, így a szervezők hiába fújták le a versenyt, elkéstek. A résztvevők fenn rekedtek a hegyekben, sortban, trikóban, elázva a 6 fokos hidegben. A nagy mennyiségű víz ráadásul helyenként földcsuszamlásokat idézett elő, amitől a meredek szakaszok járhatatlanná és életveszélyessé váltak.
172-en indultak útnak, 151 jött vissza élve.
A végzetes sportesemény 21 ember életét követelte végül. Ez azt jelenti, hogy a felelőtlen szervezésből fakadóan a résztvevők több mint 12 százaléka ott maradt. Ez a veszteség akár elfogadható lenne, ha egy harci cselekményről beszélnénk, de nem egy futóverseny esetében. A túlélők többsége csak könnyű sérüléseket szenvedett, de 8 fő komolyabban megsérült és sokan kihűlés közeli állapotba kerültek.
Az áldozatok hozzátartozói és a sérültek a szervezőket okolják a tömeges tragédiáért, mivel az ő feladatuk lett volna, hogy vészforgatókönyvet dolgozzanak ki ilyen esetekre, vagy a kockázatok mérlegelése után lefújják a versenyt.
Gondoljunk bele, hogy egy olyan ország épít nálunk egy hatalmas, adott esetben veszélyes vírusokkal is kísérletező egyetemet, ahol annyira számít az emberélet, mint ami az előbbi történetből kiderül. Ráadásul az is gyakran előfordul, hogy Kínában egészen új épületek válnak omlásveszélyessé. És ezért mi, a magyar emberek fizethetünk majd vissza 580 milliárd forint hitelt a Kínai Kommunista Pártnak.
(forrás: BBC)
Pánik tört ki, amikor megremegett egy kínai felhőkarcoló - ők építhetik Orbán kémegyetemét
Több száz embernek kellett menekülnie, amikor minden ok nélkül megrázkódott egy 300 méter magas felhőkarcoló. Kínában nem ritka jelenség, hogy építési hibák következtében egészen új épületek omlanak össze. Elképesztő felelőtlenség, hogy Orbán egy ilyen céggel akarja felhúzatni a budapesti Fudan Egyetemet.
Úgy néz ki, lehet, hogy mégis egy vuhani laborból szabadult ki a koronavírus
Mivel Kína folyamatosan titkolózik és rejtegeti a bizonyítékokat, egyelőre nem lehet semmi bizonyosat kijelenteni a covid-19 eredetére vonatkozóan, azonban egyre nő a valószínűsége, hogy emberi mulasztás okozta a világjárványt.
Fudan: Orbánék már 2019-ben lepaktáltak Kínával az 580 milliárdos kémegyetemről
Óriási hitelt varr a magyarok nyakába a Fidesz-kormány a kínai káderképző megépítésével. Azt, hogy miért jó ez nekünk, még a szakértők sem tudják, de nagyon úgy tűnik, hogy semmiért.
83,8 százalék szerint nem kell a Fudan Budapestre
Olvasóink véleménye egyértelmű, semmi szükség Budapesten a fideszes kínai kémegyetemre.
Kester Eddy: 1000 év alatt térülne meg a Budapest-Belgrád vasútvonal
A Financial Times egykori újságírója a kommunista Kína által Magyarországra erőltetett felesleges vasútfejlesztési beruházást elemezte.