Karácsony Gergely főpolgármester párja csaknem 30 éves pedagógusi pályafutás után állami oktatásból az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumba általános iskolájába megy tanítani.
A főpolgármester felesége az Átlátszónak adott interjúban mesélt tanári tapasztalatiról és döntésének okairól.
14 éves kora óta tanárnak készült, ez a hivatása. 29 éve van a pályán, ugyanabban az állami iskolában. A jövő tanévtől kezdve az Alternatív Közgazdasági Gimnázium (AKG) Általános Iskolájában fog tanítani.
Érzem, hogy nagyon jó helyen vagyok, és iszonyatosan jó itt lenni, másrészt 30 év rengeteg idő, és furcsa, hogy nem ugyanoda megyek be.
Kis Virág egész eddigi pályafutása során a Fillér Utcai Általános Iskolában dolgozott. Híre ment sikeres tanítási és nevelési módszereinek, ezért évek óta csábították más iskolákba. Eddig mégis maradt.
Maradtam egy állami iskolában, mert azt gondoltam, hogy így legalább 30–32 családnak van esélye arra, hogy a közoktatáson belül egy humánusabb, szelídebb és gyermekközpontúbb oktatásban részesüljön.
A Fillér utcában szakmai vákuumban érezte magát, alternatív próbálkozásai széllel szembeni harcnak bizonyultak. Ezért végül az AKG új induló általános iskolája mellett döntött.
Ha így magamra nézek, én nem csinálok mást, mint amit a Fillér Utcában csináltam, azzal különbséggel, hogy itt mindenki ezt csinálja, ott meg egyszál magam voltam, és mindenki mást csinált.
A Fidesz-kormány által is képviselt idejétmúlt, poroszos rendszer helyett Karácsony Gergely felesége gyerekközpontú, gyakorlatias módszereket alkalmazott. Ezt az új NAT keretein belül nem tudta volna folytatni egy állami iskolában.
"Egy állami iskolában a tanárokat gúzsba köti a rengeteg tananyag, amit a gyerekek fejébe kell tölteni."
A tanárnő számára ambivalens érzés egy fizetős alternatív iskolában tanítani a bárki számára elérhető egyszerű "sarki iskola" helyet.
"Ami legjobban bánt, az a társadalmi szétválás [...] Számomra sokkal komfortosabb lenne az, ha mindenki számára elérhető lenne, amit ebben az iskolában nyújtunk."