Kalasatama, a hely, ahová már megérkezett a jövő. Ez Helsinkinek egy olyan új kerülete, ahol az emberek már évek óta klímasemlegesen élnek. A főváros halászkikötőjéből lett a példaértékű lakókörnyék. A Sanna Marin miniszterelnök által vezetett Finnország megmutatja, hogy lehet klímasemlegesen, és egyben társadalmilag igazságosan élni.
Kalasatama egy kiemelkedő példa. A kerületben az elektromosságot és a hőenergiát olyan megújuló energiaforrásokból nyerik, mint a napelemek vagy geotermikus pumpák. A házak szigetelése pedig a lehető legkorszerűbb.
Nincsenek már óriási luxuslakások, de rengeteg a mindenki által használható közösségi tér.
Az új lakókörnyék közlekedését metró és elektromos buszok biztosítják, de a helyiek elektromos autókat is bérelhetnek. Robbanómotoros járműveket sehol sem látni. De nem csak Kalasatama, hanem egész Finnország európai modellnek számít klímavédelemből.
A világon a legfiatalabb miniszterelnök, Sanna Marin által vezetett finn kormány megmutatja, hogy a környezeti fenntarthatóság és a társadalmi igazságosság kéz a kézben járnak.
Azóta több környezetvédelmi adóreformot hajtottak végre. A finn kormány az adózást átláthatóan kezeli, így az állampolgárok közvetlenül ellenőrizhetik, hogy bizonyos költségvetési tételek mennyire követik az ország klímavédelmi irányelveit. Ennek eredményeképpen az állami beruházások egyre nagyobb arányban klímasemlegesek.
A klímavédelmi szabályozás figyelembe veszi a közterhek megfelelő elosztását is. Ennek oka az, hogy a szegényebbeket jobban érinti a klímaváltozás, viszont kevésbé járulnak hozzá, mivel kevesebbet fogyasztanak. Az igazságosság érdekében az amúgy többkulcsos jövedelemadók helyett a környezetszennyezést sújtó adókra helyezik a hangsúlyt.