Bár a Nemzetbiztonsági Bizottság ellenzéki tagjai a magyar nép nevében válaszokat követletek a Pegasus-kémszoftver ügyében, a Fidesz az egész ülést titkosíttatta. Van rejtegetni valójuk, az biztos.
Magyarország hónapok óta ég a kiváncsiságtól, hogy a Pegasus-botrány körüli számtalan kérdésre őszinte válaszokat kapjunk. Az Orbán-kormány illegálisan hallgatott le több száz állampolgárt? A Fidesz csicskái azért beszélnek összevissza az ügyről, mert mind tudtak róla? Talán ezekre is választ kaphattunk volna a Nemzetbiztonsági Bizottság ülésén.
Kaphattunk volna, ha a Fidesz nem titkosítja az ülésen elhangzottakat a következő 30 évre.
Ha Orbánon és csicskáin múlik, a magyarok 2050-ig nem tudhatnak meg semmit az elmúlt évek legnagyobb lehallgatási botrányának részleteiről. Folyamatos hazudozás, terelés és most ez - a Fidesz-kormány ennyi erővel be is ismerhetné, hogy mit tett saját állampolgáraival.
A jobbikos Stummer János, a Nemzetbiztonsági Bizottság elnöke az Egyenes Beszéd vendége volt, ahol az ülésen elhangzottakról beszélt. Igaz, a kezét megkötötte a titkosítás, ám annyit elárulhatott, amit eddig is sejtettünk: Orbánék nyakig sárosak.
A jelenlevő állami vezetők nem cáfolták, hogy politikusokat, újságírókat figyeltek meg.
Elhangzott olyan információ ezen a bizottsági ülésen, amely, hogyha nyilvánosságra kerülne, az nem biztos, hogy kényes lenne Magyarország jelenlegi kormánya számára.
- mondta a politikus indoklásként arra, hogy miért titkosíthatta a Fidesz az ülést.
Nem Magyarországnak árt ez az információ. Csak a kormánynak. Azaz Orbánék olyan buliban vannak benne, ami szembemegy a magyarok érdekével.
Don Pintér Sándor, a bukott Kádár-rendőr is végre megjelent az ülésen, ahogyan ezt megígérte, bár a nyári nemzetbiztonsági ülést párttársai még elszabotálták.
Pintér Sándor, amikor július közepén-végén kirobbant ez a botrány a magyar sajtóban, azt mondta, hogy ha összejön a Bizottság egy zárt ülésre, ő eljön oda, és minden kérdésünkre válaszolni fog. [...] De arra egyértelmű választ, hogy Magyarország beszerezte-e ezt a szoftvert, avagy sem, arra nem kaptunk.
Tehát sokat nem tett hozzá ahhoz, amit már eddig is tudtunk, főleg hallgatott, és jelenlétével eljátszotta, hogy Magyarország még egy jogállam.
A Jobbik politikusa a felfoghatatlanul hosszú titkosítási időről is beszélt.
Nem csak 30 évre lehetett volna titkosítani ezt az információt. Rövidebb időtartamot is lehetett volna kérni a minősítőnek, mégis ezt kérte. [...] Nyilvánvalóan van ennek a kormányon belül valamilyen oka.
Csak azért nem tudhatunk semmit az ügyről 2050-ig, mert a kormánynak rejtegetni valója van. Stummer János és az ellenzék politikusai tovább küzdenek, hogy fény derüljön az igazságra.
2022-ben ezért is meg kell dönteni az Orbán-rendszert. Elég a titkolózásból. Elég a hazudozásból. Elég a lopásból. Ha pedig 2050-ig titkosítva maradnak a Pegasus-botrány tényei, akkor azt ők is megvárhatják - a börtönben ülve.
Senki és semmi nem véd meg minket a megfigyeléstől Magyarországon
A Pegasus-féle megfigyelési botrány sajnos bizonyítja, hogy itthon semmi és senki nem védi meg az állampolgárokat a lehallgatástól vagy megfigyeléstől. Orbánék rendszerében kiszolgáltatott alattvalók vagyunk, még a privát szféránkba is belenézhet az állam.
Pegasus-ügy: a Fidesz titkolózása felér egy beismeréssel
A Fidesz meghekkelte az ülést, így nem kellett beszélnie Pintér Sándornak a kémszoftverről a nemzetbiztonsági bizottság előtt hétfőn.
Dobrev: Izrael vonja vissza a kémszoftver engedélyét
Dobrev Klára, a DK miniszterelnök-jelöltje Izrael nagykövetével tárgyalt a Pegasus-botrány ügyében.