A Magyar Orvosi Kamara szerint ez tovább ronthatja a diagnosztikában és a járóbeteg-szakellátásban már jelenleg is kritikus mértékű szakemberhiányt, ami a várólisták növekedéséhez vezethet, rontja a daganatos, a mozgásszervi, valamint a szív- és érrendszeri betegek gyógyulási esélyeit, és még több beteget kényszerít a magánellátásba.
Újabb lépést jelent az önkormányzati szakrendelők államosítása felé az Országgyűlés döntése, amely állami kezelésbe vonja a társadalombiztosítás terhére végzett CT- és MR-vizsgálatokat 2024-től - írta a Magyar Orvosi Kamara (MOK) kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A hatástanulmányokkal megalapozott, szakmai konszenzusos döntéshozatalt megkerülő államosítás tovább ronthatja a diagnosztikában és a járóbeteg-szakellátásban már jelenleg is kritikus mértékű szakemberhiányt, ami a várólisták növekedéséhez vezethet, rontja a daganatos, a mozgásszervi, valamint a szív- és érrendszeri betegek gyógyulási esélyeit, és még több beteget kényszerít a magánellátásba
- közölték.
A kamara veszélyesnek nevezte, hogy a törvénymódosítást a 2024-es költségvetésbe ágyazva, társadalmi és szakmai egyeztetés nélkül, a parlamenti vitát megkerülve hozták meg.
(MTI)
Orbánék semmibe veszik a saját ígéreteiket és már megint a budapestiek egészségén spórolnak
A kormánynak évi 10 milliárdot kellene egészségügyi fejlesztésre adnia a főváros számára az atlétikai stadionért cserébe, de már tavaly se fizették ezt ki, jövőre pedig már be se tervezték a költségvetésbe.
Budapesti Képviselők Csoportja: El a kezekkel Budapest szakrendelőitől!
A főváros ellenzéki országgyűlési képviselői határozati javaslatot nyújtottak be a szakrendelők védelmében.
Hivatalosan is nemet mondott a szakrendelők államosítására a főváros
Karácsony Gergelyék nem kérnek abból, hogy a járóbeteg-ellátás is úgy járjon, mint a közoktatás, amit évekkel ezelőtt szintén elvettek az önkormányzatoktól, és most látjuk, milyen állapotban vannak.