Az Unióban egyedül Bulgáriában kisebb a minimálbér a magyarnál. Mindez annak is köszönhető a balodali párt szerint, hogy az Orbán-kormány még a korábban adómentes legalacsonyabb béreket is megadóztatta. Az MSZP álláspontja az, hogy a minimumból már nem szabad elvenni.
A Fidesz 12 év alatt nem volt képes felzárkóztatni a magyar minimálbért uniós szintre, így az továbbra is a sereghajtók között van.
- reagálta az MSZP az Eurostat legfrissebb adataira, amelyek szerint hazánkban a minimálbér nettó 152 950 forintos értékével a második legkevesebb egész Európában, már csak Bulgária van mögöttünk.
Mindez annak is köszönhető, hogy az Orbán-kormány még a korábban adómentes legalacsonyabb béreket is megadóztatta. Az MSZP álláspontja az, hogy a minimumból már nem szabad elvenni! Legyen adómentes a minimálbér!
- követeli a baloldali párt, amely szerint a Fidesz milliók elől zárta el a felemelkedés lehetőségét. Az elmúlt 12 évben a kiváltságosok kaptak mindenféle támogatást azért, hogy még tovább növeljék a milliárdos vagyonukat, miközben rengeteg dolgozó bére alig fedezi a megélhetési költségeket. Ez az Orbán-féle nemzeti együttműködés: egy egész nemzet dolgozik és adózik azért, hogy a kiválasztott kevesek urizálása és gazdagodása biztosítva legyen.
A magyar dolgozók magasabb életszínvonalat és fizetéseket érdemelnek! Most a válság idején pedig különösen fontos, hogy minden lehetséges eszközzel biztosítsuk az emberek megélhetését.
- írják.
Szerintük Európa egyik legkisebb minimálbérét nem szabad megadóztatni, ezért az MSZP szerint el kell törölni a minimálbér 15 százalékos személyi jövedelemadó terhét, el kell kezdeni felzárkóztatni az alacsony magyar béreket, és el kell kezdeni felszámolni a dolgozói szegénységet.
Az igazi baloldal pártjaként olyan Magyarországot akarunk, ahol a magyar vállalkozó évekre tud tervezni, ahol a munkavállalót nem lehet kisemmizni és kizsigerelni! Erős szakszervezetekre van szükség, mert ha van erős szakszervezet, akkor van bérharc és több jut a dolgozóknak!
- zárul az MSZP közleménye.
Az Unióban egyedül Bulgáriában kisebb a minimálbér a magyarnál, Románia kanyarban előzött minket
A hazai kötelezően fizetendő legkisebb bér a felzárkózás helyett a leszakadás útján ténfereg, derül ki az Eurostat adataiból. A lemaradás okai között az egyik legfontosabb a forint drámai gyengülése, amit a káoszos orbáni gazdaságpolitikának és az EU-val packázásnak köszönhetünk.
Az infláció alatti mértékben nő a minimálbér
Aláírták munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek vezetői a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról szóló megállapodást a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának szerdai budapesti ülésén.
A friss Eurostat adat újabb bizonyítéka annak, hogy az orbáni inflációt fizetjük meg a boltokban
Ide vezetett a forint gyengítése, a magas államadósság, és a 12 éven át tartó lopás, ami miatt az Európai Unió felfüggesztette a Magyarországnak járó pénzek kifizetését.