Az Alkotmánybíróság a múlt héten elutasította a Momentum keresetét – az adóév közepén módosított – kata-törvény eltörlésével kapcsolatban.
A kormány azt hazudta a választások előtt, hogy nem lesznek megszorítások. Azt hazudta, hogy mielőtt bármin változtatnának, lesz társadalmi egyeztetés, hogy meghallgatják az embereket, az érintetteket. Ma már tudjuk, mi az igazság - inkább erőből tolják át az igazságtalanságokat.
A KATA gyakorlati megszüntetésével belerúgtak többszázezer emberbe. Belerúgtak olyanokba, akik nem éltek vissza a kata szabályaival. Belerúgtak a futárokba, a grafikusokba, a virágkötőkbe, rengeteg emberbe.
Egy válság közepén vesznek el még több pénzt a kisvállalkozóktól, mert a választási pénzszórás következtében az államkasszából hiányzik a pénz.
Ezt az igazságtalan célt szolgálja most ki az Alkotmánybíróság is, aminek az lenne a feladata, hogy megvédje a magyar állampolgárok jogait, hogy igazságot szolgáltasson az igazságtalan hatalommal szemben. A Momentum panasszal élt az Ab-nál a kata törvény módosítása miatt, de szerintük nincs itt semmi látnivaló, minden a legnagyobb rendben, a panaszt elutasították.
Vagyis a katásokat előbb a kormány csapta be, most a fideszesekkel feltöltött Alkotmánybíróság is cserben hagyta őket.
(MTI OS)
A kormány 24 óra leforgása alatt emelte meg drasztikusan négyszázezer ember adóját azért, hogy visszategye azokat a pénzeket az államkasszába, amelyeket a választás előtt elszórt. Augusztusban és szeptemberben több mint 50 ezer vállalkozás szűnt meg, vagy lépett a megszűnés útjára a KATA módosításának hatására. Nem véletlen hát, hogy tanárok, a diákok és a szakszervezetek mellett a katakárolsultak is ott vannak a az október 23-ára tervezett nagy tüntetés szervezői között. Az Országgyűlés igazságügyi bizottságának fideszes többsége a héten már harmadszor szavazta le azt a javaslatot, hogy nézzék át a végrehajtói kar ügyeit.Az Alkotmánybíróságtól kérik a katatörvény megsemmisítését az ellenzéki pártok
Több mint ötvenezer vállalkozás szűnt meg a KATA módosítását követően
A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz fordul a végrehajtási törvény miatt