Bár közpénzt nem kímélve folyamatosan megy a kormányzati uszítás az Európai Unió ellen, és a fideszcsicska Volner Huxit Pártjának megalakulása is jelzésértékű volt, nem véletlen, hogy az gyorsan eltűnt, az alapítót meg kifizették egy diplomata-állással. A kilépés erőltetése ugyanis több okból is végzetes lehetne a Fidesz számára.
A Publicus Intézet Népszava által ismertett, 2022. decemberében készült közvélemény-kutatásának tanúsága szerint Magyarország EU-tagságát a megkérdezettek 68 százaléka most is előnyösnek tartja 26 százalék ellenében. (A legkevesebben, 57 százaléknyian még a 2015-ös menekültválság alatt tartották előnyösnek, a magyar EU-tagságot.) Egyértelműen EU-pártiak a magyarok az EU-s értékeket illetően is.
Bár közpénzt nem kímélve folyamatosan megy a kormányzati uszítás az Európai Unió ellen, és a fideszcsicska Volner Huxit Pártjának megalakulása is jelzésértékű volt, nem véletlen, hogy az gyorsan eltűnt, az alapítót meg kifizették egy diplomata-állással. A kilépés erőltetése ugyanis több okból is végzetes lehetne a Fidesz számára.
Az egyik, hogy a magyar társadalom szilárdan az EU-tagság mellett áll, egy ilyen helyzetben pedig bármilyen politikai erőnek kockázatos lenne a kilépéssel kacérkodnia. A másik, hogy a kilépés rengeteg erőfeszítéssel, kiadással, és politikai kudarccal jár, ami – jegyzi meg kommentárjában a Publicus Intézet – a Brexit után lemondott brit miniszerelnökök számában mérhető, arról nem is beszélve, hogy az EU-s támogatások megszűnése, a kikerülés a közös piacról katasztrofális hatással lenne Magyarország gazdaságára.
Egy esetleges kilépés tehát komolyan veszélyeztetné a kormánypártot. Már a konzervatív pártcsaládból, az Európai Néppártból való kilépés is óriási károkat okozott a Fidesznek (és hazánknak) itthon és külföldön is. Éppen ezért a Fidesznek politikailag sokkal pragmatikusabb egy még nem túlzottan radikális, de általánosságban Brüsszel-ellenes közhangulat fenntartása a szavazók körében
– állapítja meg az elemzés.
Az unió már számol a HUXIT lehetőségével Csehország EU-s ügyekért felelős minisztere szerint
Mikuláš Bek, Csehország európai ügyekért felelős minisztere a cseh közszolgálati rádiónak csütörtök este adott interjújában hosszan beszélt a magyar problémáról.
Vizsgálatot indítana az Európai Parlament az orbáncsicska magyar uniós biztos ellen
Úgy vélik Várhelyi Olivér bővítésért felelős biztosként igyekszik háttérbe szorítani a demokratikus értékek és a jogállamiság tiszteletben tartására vonatkozó tagfelvételi követelményeket, amikor a csatlakozó országok teljesítményét értékeli - magyarul azon dolgozik, hogy az új tagállamok az orbáni Magyarországhoz hasonlóan kevésbé legyenek jogállamok, aláásva ezzel az unió egységét.
Teljes körű ellenőrzés alá vonták Magyarországot Orbánék bűnei miatt
A jogállamiságot és demokráciát érintő, régóta fennálló problémák miatt az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése (PACE) arról határozott, hogy teljes körű ellenőrzési eljárás alá vonja Magyarországot - tájékoztatott a 46 tagot számláló Európa Tanács parlamenti testülete szerdán Strasbourgban.
A többség Orbán Viktort hibáztatja a történelmi EU-s büntetésért
Ezúttal nem működik a hazug kormánypropaganda: nem csak szinte az összes ellenzéki gondolja úgy, hogy a káoszkormány, és személyesen Orbán Viktor felelős az uniós pénzek visszatartása miatt, de még a kormánypárti szimpatizánsok szűk nyolcada is a hatalmat és a miniszterelnököt hibáztatta, a bizonytalanok népes tábora pedig 61 százalékban tartotta őket felelősnek.