Aki azt gondolta, hogy az elmúlt 12 év után ennél nagyobb károkat már nem tud okozni az Orbán-kormány a magyar egészségügynek, az tévedett.
Az egészségügyért felelős Belügyminisztérium új rendelettervezete szerint egyetlen magánpraxisban dolgozó orvos sem végezhet a jövőben orvosi tevékenységet, aki nem dolgozik havi 20 órát állami egészségügyi intézményben. Aki pedig ügyeletre jelentkezne, attól 10 órát várnának el.
Ennek megfelelően a jövőben csak a páciens érdekei helyett a tervhivatal utasításait követő, állami egészségügytől függően létezhetne magán orvosi praxis.
Az eredmény borítékolható: akárcsak az inflációnövelő hatósági árak, amelyek hiányt idéztek elő az adott termékből, miközben más termékek árát közvetve felnyomták, úgy a magánorvosi szektor korlátozása is az ágazat leépüléséhez és egyes szolgáltatások drágulásához fog vezetni, emberéleteket veszélyeztetve.
Azoknak az orvosoknak pedig, akik azért menekültek a magánellátásba, mert nem akartak az állami egészségügyben dolgozni, mostantól egyetlen kiutat hagy erre a kormány: a külföldre költözést.
Újabb károkat fog okozni az országnak, hogy már nem a magánellátásba, hanem egyenesen külföldre üldözi az orvosokat az egészségügyért felelős miniszter rendelettervezete. Az Árnyékkormány szerint minden egészségügyi jogszabály-módosítás, amely nem az érintettekkel egyeztetve készül, és a megkérdezésük nélkül ró kötelességeket még a magánellátásban dolgozókra is, csak súlyosbítani fogja az orvos- és ápolóhiányt. Ugyanez a politika tette tönkre a magyar egészségügyet az elmúlt 12 évben, ezért mostanra az Árnyékkormány Magyarország egyetlen reménye arra, hogy egyszer tisztességes, európai színvonalú egészségügyünk legyen.
- nyilatkozta a tervezet kapcsán Dr. Komáromi Zoltán háziorvos, a DK egészségügyi árnyékminisztere.
4500 orvos lenne hajlandó letétbe helyezni a felmondását válaszul az egészségügy átalakításáról szóló törvénycsomagra
Ha azt nézzük, hogy most Szlovákiában 2100 orvos a letétbe helyezett felmondásával megfelelő körülményeket tudott kiharcolni, akkor a hazai 4500 orvos szándéka is – úgy gondoljuk – erős érv - nyilatkozta a Magyar Orvosi Kamara alelnöke.
A magyar egészségügy a covid alatt a szakadék szélére került, és most lépett egyet előre
Az ország különböző pontjain fekvő kórházakban dolgozó ápolók, orvosok és szakemberek szerint jelenleg úgy tűnik, hogy csak romlani fog a helyzet a folyamatos elvándorlás okozta munkaerőhiány miatt.
Egy felelős kormány úgy kezdené az egészségügy átalakítását, hogy megkérdezi a szakmát
A DK egészségügyi árnyékminisztere, Dr. Komáromi Zoltán arra emlékeztet közleményében, hogy attól, hogy Pintér Sándor rendőrtisztet nevezték ki az egészségügy kormányzati felelősének, még nem ért az egészségügyhöz.
Támogasd az ezalényeg.hu szerkesztőségét, hogy ne hallgattassanak el minket!