Európa és Magyarország összetartozik, sem alávetettjei, sem zsarolói nem lehetünk az Európai Uniónak - jelentette ki Kunhalmi Ágnes az Európa-napon.
Az uniós integráció mélyítése, a szociális Európa megvalósítása mellett érvelt az MSZP társelnöke kedden, az Európa-napon.. Kunhalmi Ágnes az MSZP Facebook-oldalán az Országházzal szemben lévő budai felsőrakpartról közvetített sajtótájékoztatón hangsúlyozta, Európa és Magyarország összetartozik, sem alávetettjei, sem zsarolói nem lehetünk az Európai Uniónak.
Ez egy kölcsönös kapcsolat, Magyarországnak aktívan alakítania kell az unió életét, mélyíteni kell az integrációt és meg kell valósítani a szociális Európát
- közölte.
Hozzátette: nem lesz tartós béke és európai egység, ha nem tudnak az európai lakosoknak hosszabb távon is tartós jólétet biztosítani. Akkor lesz igazán jó az európai közösség, ha a szociális vívmányokat is ki tudják teljesíteni - magyarázta.
A szocialista politikus sürgette az uniós források lehívását a jólét megteremtése érdekében.
Azt mondta, az EU nagyon sokat akar segíteni Magyarországnak, csak ezek a pénzek nem jó helyre kerülnek a kormány miatt.
Elmondta, Orbán Viktor miniszterelnök veszélyezteti ezeket a forrásokat, ezért be kell fejezni a veszekedést az EU-val.
Érvelt amellett is, hogy Magyarországnak szüksége van az uniós hitelkeretre is, hogy a szociális vívmányok megvalósulhassanak.
Kunhalmi Ágnes az orosz-ukrán háborúról szólva nagyon fontosnak nevezte a békét, de szerinte nem mindegy, milyen béke születik. Közölte, soha nem lehet tartós béke akkor, ha csak a támadó békéje érvényesül.
A második világháború végére megemlékezve azt mondta, Európában és Magyarországon is újra erőteljesen terjedni kezdtek a szélsőjobboldai, fasiszta eszmék, ezért mindent meg kell tenni azért, hogy ezt visszaszorítsák.
A sajtótájékoztató közben a politikus mögött két aktivista egy molinót tartott, amelyen az MSZP logója mellett az a felirat volt olvasható:
Európa és Magyarország összetartozik!
(MTI)
Sok vidéki fiatal azért nem tud továbbtanulni és kénytelen elmenni dolgozni, mert a családja nem tudja támogatni. Az ország elszegényedését és elbutulását fogja ez okozni. Kunhalmi szerint a hivatásrendiség, amibe a pedagógusokat megpróbálják belekényszeríteni az a Benito Mussolini féle fasiszta államberendezkedést idézi, ahol a társadalmat hivatásrendekre osztják és kizárólag az állam politikai és hatalmi céljainak megfelelően szabad viselkedniük. Ötven országgyűlési képviselői aláírás kell ahhoz, hogy az Alkotmánybírósághoz lehessen fordulni egy beadvánnyal, ezért az MSZP, eleget téve a szakszervezetek kérésének, arra kéri az ellenzéki frakciókat, hogy a képviselők aláírásukkal támogassák a beadványt.A fiataloknak is segítene az MSZP háztartási mentőcsomagja
Kunhalmi Ágnes: A státusztörvény fasiszta időket idéz
Az MSZP az Alkotmánybírósághoz fordul a polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok ügyében