Nem az eddigi öt nap munkaóráit csoportosítanák át négy napra, hanem alapesetben megőriznék a nyolcórás keretrendszert, miközben szabályoznák, hogy ezért egyetlen munkavállaló se kaphasson kevesebb bért.
A Párbeszéd ismét benyújtja a parlamentnek a négynapos munkahétről szóló határozati javaslatát - jelentette be hétfői, online sajtótájékoztatóján a párt szóvivője.
Barabás Richárd azt mondta, hogy a megváltozott munkakörülmények, az automatizáció, valamint a digitális megoldások miatt sem a gazdaság, sem a munkavállalók igényeit nem elégíti ki az ötnapos munkahét. Hozzátette, a piaci szereplők is azt igazolják vissza, hogy a kétnapos hétvége nem elég a pihenésre.
A XI. kerületi alpolgármester hangsúlyozta, a kutatások szerint a négy napot dolgozók intenzíveben és fókuszáltabban, de örömmel végzik a dolgukat, mert kárpótolja őket a plusz egy szabadnap.
Barabás Richárd kiemelte, hogy nem az eddigi öt nap munkaóráit csoportosítanák át négy napra, hanem alapesetben megőriznék a nyolcórás keretrendszert, miközben szabályoznák, hogy ezért egyetlen munkavállaló se kaphasson kevesebb bért. Azokan a munkakörökben, amelyek szükségessé teszik a pénteki munkavégzést a Párbeszéd azt javasolja, hogy hétfőtől csütörtökig a munkavállalók napi hét órát dolgozzanak, pénteken pedig négyet - mondta a politikus.
A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz fordul a végrehajtási törvény miatt
Az Országgyűlés igazságügyi bizottságának fideszes többsége a héten már harmadszor szavazta le azt a javaslatot, hogy nézzék át a végrehajtói kar ügyeit.
Közel 24 órán át tartott a Lex Megdöglesz parlamenti vitája a Párbeszéd és az LMP képviselőinek köszönhetően
A fideszes többség egyéb gazságok mellett a szociális törvényt úgy akarja átírni, hogy a szociális biztonságról többé ne kelljen az államnak gondoskodnia; mindenki oldja meg az életét, ahogy tudja. Ez az embertelenség törvénybe iktatása lenne! - jelentette ki Tordai Bence.
Párbeszéd: a kormány ne támogassa a környezetkárosító beruházásokat
Szabó Rebeka szerint kabinet rendszeresen nyilvánít kiemelt beruházássá olyan befektetéseket, amelyek "nagy erőkkel teszik tönkre" a környezetet. A képviselő példaként említette az akkumulátorgyárakat, illetve az állami költségvetésből épülő Balaton-parti gigaberuházásokat.