Minden beadványt elutasítottak.
Nem alkotmányellenes az egészségügyi dolgozók védőoltásra kötelezése - mondta ki az Alkotmánybíróság (Ab) a honlapján pénteken közzétett határozatában. A kormány idén több rendeletben kötelezővé tette az egészségügyi dolgozóknak a védőoltást, és kimondta azt is, hogy aki nem oltatja be magát, annak foglalkoztatotti jogviszonyát meg kell szüntetni, és felmentési idő, végkielégítés sem illeti meg.
Egységes ellenzék: Távozzon tisztségéből Kövér László!
Az ellenzéki összefogás pártjai közös közleményükben azt írják, Kövér László a nemzetbiztonsági szolgálatok alkotmányos kötelességének megszegésére buzdított, ezért távoznia kell a tisztségéről.
Az ellenzéki pártok szerint a Fidesz elcsalni próbálja a választást
A Fidesz beismerése: kisebbségben vannak Magyarországon, ezért inkább elcsalni próbálják a választást - jelentette ki a DK, a Jobbik, az LMP, az MMM, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd.
A kötelező oltás miatt Alkotmánybírósághoz fordultak a közszférában dolgozók
Eddig 32 alkotmányjogi panasz érkezett az Alkotmánybírósághoz olyan állami dolgozóktól, akik nem akarják felvenni az Orbánék által kötelezővé tett védőoltást.
A rendeletek alkotmányosságát több száz indítványban támadták az érintettek. Az Ab pénteken közzétett határozatában az indítványokat elutasította, és kimondta: a támadott szabályozás az egészségügy működésének folyamatosságát, a betegellátás biztonságát, a betegek élethez és egészséghez való jogának érvényesülését szolgálja. Az egészségügyi dolgozók védőoltásra kötelezése tehát alkotmányos, arányos korlátozást tartalmaz.
Az Ab hivatkozott az Egészségügyi Világszervezet (WHO) álláspontjára is, amely szerint a közegészségügyi célok, így különösen egy súlyos járvány indokolhatja végső eszközként kényszerítő jogi eszközök alkalmazását.
(mti)