Ma az a helyzet, hogy a kormányzati propagandának van minisztériuma, de nincs önálló Oktatásügyi Minisztérium. A minőségi oktatásért, a tanulás szabadságáért kiálló fiatal hangját a hatalom könnygázzal, gumibottal, sokkolóval és megfélemlítéssel próbálja meg elnyomni - írta az MSZP-s képviselő.
A magyar kormány 25 százalékos pénzromlást, és 40-50 százalékos élelmiszer drágulást hozott össze, miközben jelentős, 14,1 százalékos reálbércsökkenést és a nyugdíjak leértékelését tapasztalhatjuk. Eközben az ország felzárkózásához szükséges uniós források megszerzésének ügyében sem sikerült előre lépni - áll Tóth Bertalan közleményében. Az MSZP-s képviselő szerint a gazdaság már 9 hónapja van recesszióban, a Mészáros-érdekeltségek még nyilván bírják tartalékkal, de a lakosság egyre nehezebb helyzetben van.
Eközben milliókkal, illetve százezrekkel emelték az államtitkárok, hivatali vezetők és állami cégvezetők fizetését, Orbán Viktor miniszterelnöknek pedig 135 százalékkal emelkedett a fizetése. Az adónkat erre költik, miközben egyre kevesebb a tanár, egyre nagyobb a válság az egészségügyben és a szociális ágazatban.
Ma az a helyzet, hogy a kormányzati propagandának van minisztériuma, de nincs önálló Oktatásügyi Minisztérium. A minőségi oktatásért, a tanulás szabadságáért kiálló fiatal hangját a hatalom könnygázzal, gumibottal, sokkolóval és megfélemlítéssel próbálja meg elnyomni.
A kormány sajnos az államnak kiszolgáltatott, engedelmes alattvalók tömegét szeretné kinevelni az iskolákban, emiatt mennek külföldre a legjobban teljesítő diákjaink, emiatt menekül, aki teheti az állami iskolákból a magániskolákba. A jelenlegi rendszer nemhogy felszámolná, inkább felerősíti az otthonról hozott hátrányokat.
Zuhanórepülésben a magyar gazdaság, a pancserkormány nem tudta megállítani a visszaesést
KSH: az első negyedévben a gazdasági teljesítmény 0,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Nyakunkon a recesszió.
Ezt már elérte Orbán az oktatás szétverésével: szinte senki se akar tanár lenni
Ebből tragédia lesz: A felsőoktatásba jelentkezőknek mindössze az 1,2 százaléka jelölte meg első helyen a pedagógus-pályát. Kémia vagy fizika tanárnak szinte senki sem jelentkezett.
Kunhalmi Ágnes: A státusztörvény fasiszta időket idéz
Kunhalmi szerint a hivatásrendiség, amibe a pedagógusokat megpróbálják belekényszeríteni az a Benito Mussolini féle fasiszta államberendezkedést idézi, ahol a társadalmat hivatásrendekre osztják és kizárólag az állam politikai és hatalmi céljainak megfelelően szabad viselkedniük.