Az EU irányába tett egyik legnagyobb kormányzati vállalás egy korrupciót visszaszorítani hivatott hatóság felállítása volt. Papíron ez a hatóság november 19-én indult, de aznap még az épület sem volt nyitva. Ma újra megpróbált feljelentést tenni a momentumos Tompos Márton az Integritás Hatóságnál, de most is csak a recepcióig jutott.
Tompos Márton ma is megpróbált feljelentést tenni az Integritás Hatóságnál, most a recepcióig jutott.
Tompos Márton, a Momentum szóvivője és parlamenti képviselője, ismét elvitte az újonnan felállt Integritás Hatósághoz 5 korrupciós ügyet, de most azzal az indokkal nem jutott túl az épület recepcióján, hogy időpontot kell kérni a bejelentésekhez. Erről a képviselő számolt be a Facebook-oldalán.
Mint ismert, az EU irányába tett egyik legnagyobb kormányzati vállalás egy korrupciót visszaszorítani hivatott hatóság felállítása volt. Papíron ez a hatóság november 19-én indult, de aznap még az épület sem volt nyitva, amikor Tompos megpróbált bejutni.
Ma ismét visszament az Integritás Hatósághoz és nyomtatott és digitális formában is megpróbált 5 ügyben – többek között az Öveges programról és az Elios ügyről – feljelentést tenni, azonban a recepción túlra nem engedték azzal indokolva, hogy előzetesen egyeztetett időpont nélkül nem mehet be az országgyűlési képviselő.
Csak akkor tehetsz bejelentést EU-s ügyekben és csak akkor hajlandóak egyáltalán fogadni, ha van előre egyeztetett időpontod. Úgyhogy a recepción se jutottunk túl, de sebaj, lesz egy harmadik körünk is ide.
– mondta bejelentkezése végén Tompos Márton.
(MTI OS)
Az EU nyomására új korrupció-ellenes hatóságot hoznak létre Orbánék
Az, hogy pont a vámpírkormány korrupció-bajnokai, Varga, Rogán és Pintér felelős egy független korrupció-ellenes szervezet létrehozásáért, mindenképp vicc kategóra.
Orbánék azért nem csatlakoztak az Európai Ügyészséghez, hogy nyugodtan lophassanak
Magyarországról érkezett a legtöbb magánszemélyektől származó bejelentés EU-s pénzekkel való visszaélésekről. Az állampárt úgy védi a Fidesz politikai bűnszervezetét, hogy nem csatlakoznak a korrupció ellen küzdő uniós intézményhez.
Tízből hét ember szerint csatlakozni kellene az Európai Ügyészséghez
A Publicus által megkérdezettek közel kétharmada szerint az uniós pénzek reményében rohamtempóban felállított korrupcióellenes szervezetek nem fogják csökkenteni a hazai korrupciót.