Mutatunk párat a párt viselt dolgaiból, amitől tuti ordítani támad kedved.
1. Amikor nem volt büdös a füst
Az emlékezetes 2013-as trafikmutyiban a Fidesz közeliek szégyentelenül nagyot szakítottak. A dohányboltok létrehozása hangzatos célkitűzésekkel indult. Ilyen volt a fiatalok megóvása a dohányzástól és 6000 család számára a megélhetés biztosítása. A valóságban azonban azok zsebét tömték ki a dohánnyal, akik „gesztusokat tettek” a kormány felé. A pályázat tisztasága erősen aggályos, az elbírálás után sorra robbantak ki a botrányok.
Hajdúszoboszlón Kocsis Róbert (a Fidesz helyi elnöke 2013-ban) Bodó Sándornak írt levele (megyei közgyűlés akkori fideszes elnöke) borította a bilit. A Szoboszlói Színes közölte le elsőként az irományt, amelyben Kocsis aszerint bírálja a pályázó személyeket (név szerint), hogy milyen kapcsolatot ápolnak a párttal. Bodó visszautasította a vádakat, azonban a koncessziók nyertesei ténylegesen a levélben javasolt személyek lettek. Ráadásul a Fidesz sem szolgált magyarázattal.
2. Földet az udvartartásnak
Nemcsak a dohányárusítás került haveri körbe. A 2016 őszén lezárt „Földet a gazdáknak!” program névlegesen az adott térség kis és közepes családi gazdaságait jutatta volna földterülthez. Első lépésként 2010-ben az állami földek haszonbérletére lehetett pályázni. Ezt követte a második lépés, amikor a (sok esetben már bérbe adott) területeket elárverezték. A Magyar Hang számolt be részletesen az arcátlan hajdúsági földrablásról, ahol nagyot haraptak a Fidesz-kutyák.
3. A TÖMBösített milliárdok eltakarítása
Családi vállalkozásokról már hallottunk, de kevesen űzik olyan mesteri színvonalon, mint a TÖMB 2002 Kft. és Épít-Takarít Bt. kettőse. A hajdúböszörményi cégek a Török család tulajdonában állnak, a rokoni szálak pedig egészen Mező Barnáig visznek. Mező korábban a hajdúböszörményi önkormányzatnál és a megyei kormányhivatalnál dolgozott – és nem mellesleg Török a sógora. A TÖMB egyre sikeresebb lett, sorra nyerték a fideszes önkormányzatok és az állami intézmények közbeszerzéseit. A cég profilja a takarítás, de hasítottak energetikai felújításon és építési beruházásoknál is. Nem keveset nyertek, potom négymilliárdot – minimum.
Az Épít-Takarít Bt. cégvezetője szintúgy Török Imre, a kültagok és beltagok ismét a famíliából kerültek ki. A család igen jól kiismeri magát a fővárosban is. 2019-ben a VII. kerületi önkormányzat cégétől (Evikint Kft.) kapott megbízást parképítésre. Mit keres egy böszörményi cég Budapesten? A választ az Evikint ügyvezetőjénél kell keresni, a hajdúböszörményi Nyíri Dóránál. Mára bebizonyosodott, hogy Nyíri erősen kötődik a TÖMB 2002-höz és az Épít-Takarít Bt.-hez. Sőt, az Evikint átvilágítása során számos szabálytalanságot találtak, az ügyben pedig eljárás indult.
4. Sínen van a biznisz
A pofátlanság netovábbja, hogy a járvány idején Orbán strómanjai tovább gazdagodnak. Mészáros Gázszerelő Lőrinc lassan már elugrani sem tud a közbeszerzések elöl – nem mintha akarna. Az 55,6 km-es Püspökladány-Biharkeresztes között futó vasútvonal korszerűsítéséről van szó. A Lölő érdekeltségéhez tartozó R-Kord Építőipari Kft. és az osztrák Strabag vasúti vállalat konzorciuma viszi a tendert. 47 milliárd forintos ajánlattal nyertek, az R-Kord ebből több mint 25 milliárdot kap. Mészáros nem csak a Hajdúságban nyerészkedik, két másik pályázaton is tarolt. Vajon mennyi pénzt kaszálhat büntetlenül?
5. Zakatol a propagandagépezet
A koronavírus első hulláma alatt sem tétlenkedtek a csicskák. Két hajdúböszörményi vállalkozó 50 rászoruló családnak ajánlott fel élelmiszercsomagot. A helyi kormánypártiak és a Tiba István parlamenti képviselő meglátták a lehetőséget: maszk és kesztyű nélkül vitték ki az adományokat, majd nem átallottak a jótevő szerepében tetszelegni – mindezt a teljes nyilvánosság előtt tették, nem kevés büszkeséggel.
Az ügy mélyen elítélendő. A biztonságra fittyet hányva veszélyeztették mások egészségét, csakis a fotózkodás kedvéért. A felajánláshoz semmi közük nem volt, csupán az álkereszténykedő, az embereket tipró Fidesz kompániának csináltak ingyen reklámot.