Mivel a kormánynak rettenetesen fontos, hogy kiszolgálja a kínai érdekeket és tovább növelje hazánk külföldi, főleg orosz energiafüggőségét, ezért gondolom, most gőzerővel készülnek ők is a vitanapra - közölte a kezdeményező Szabó Tímea.
Összegyűlt a szükséges számú képviselői aláírás a Párbeszéd által javasolt, magyarországi akkumulátorgyárak telepítéséről és működéséről szóló parlamenti vitanaphoz
- adta hírül közösségi oldalán Szabó Tímea, a vitanap kezdeményezője.
Az erről szóló határozatot be is nyújtották, így Kövér Lászlónak mindenképpen napirendre kell vennie az ügy plenáris tárgyalását.
Végre tiszta vizet önthetünk a pohárba arról, hogy ki is a zöld. Az, aki a hazai vízkészleteinket elherdáló, Magyarország energiafüggőségét növelő, a talajvizet mérgező kínai gyárakat akar idetelepíteni külföldi vendégmunkásokkal, vagy az – és ezt vallja a Párbeszéd is –, aki a zöld átállást a jövő technológiájával, kutatás-fejlesztéssel, szigorú környezetvédelmi szabályokkal, megbecsült és rendesen megfizetett dolgozókkal képzeli el.
- írta Szabó, aki szerint mivel a kormánynak rettenetesen fontos, hogy kiszolgálja a kínai érdekeket és tovább növelje hazánk külföldi, főleg orosz energiafüggőségét, ezért úgy gondolja, most gőzerővel készülnek ők is a vitanapra.
Ahogy Banglades sem ruhagyártó nagyhatalom, Magyarország sem lesz akkumulátorgyártó nagyhatalom
Kivonná a kormány a területrendezési szabályok alól az épülő akkumulátorgyárakat. Az LMP közérdekű adatigényléssel fordul a kormányhoz, hogy megtudja, milyen megállapodást kötött a kabinet a CATL kínai akkumulátorgyártó céggel.
Ellenzéki össztűz az akkumulátorgyárakra
A Párbeszéd az Alkotmánybírósághoz készül fordulni, az LMP pedig Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi az akkumulátorgyárak szabályozása miatt.
Parlamenti vitanapot kezdeményez a Párbeszéd az akkumulátorgyárakról
Szabó Tímea szerint a vitanap kiváló alkalom lehet a kormánynak, hogy színt valljon, válaszoljon a szakma és az ellenzék kérdéseire. Például hogy miért lenne jó az, ha a tervezett gyárépítések és bővítések után egyharmadával nőne Magyarország áramigénye és problémák keletkezhetnének az ívóvízellátásában is.