Teljes a káosz, pedig már csak 2 hét van a tanévkezdésig. Betarthatatlan járványügyi intézkedéseket rendeltek el Kásler minisztériuma az iskoláknak.
A vámpírkormány megint nem egyeztetett senkivel
Már csak két hét van a tanévkezdésig, mégsem tudni mi történik majd szeptembertől az iskolákban
Azt mondjuk már tudjuk, hogy teljesen alkalmatlan emberek, gumibottal és egyenruhában felügyelik majd a gyerekeket. Olyan iskolákban is, ahol ezt NEM kérte senki sem. Akkor sem egyeztettek Káslerék a szakemberekkel, hiszen akkor tudták volna, hogy a gyermekvédelmi szakemberek egységesen ítélik el az iskolaőrséget.
Hétfőn este az EMMI levelet küldött az iskoláknak, melyben a 2020/21-es tanévre vonatkozó járványügyi előírások voltak:
- lazán kell elhelyezni a tanulókat, gondoskodni kell nagyobb termekről. Ennek érdekében ki lehet vinni a bútorokat a termekből.
- a tanítási órákon javasolt, de NEM kötelező a maszk
- a közösségi terekben egyszerre csak annyi gyerek tartózkodhat, hogy betartható legyen a 1,5 méteres védőtávolság
- az osztályok keveredését egy tanteremben kerülni kell, vagy fertőtleníteni kell
- a tornaórákat a szabadban kell megtartani
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) hajmeresztőnek nevezte az intézkedési tervet.
Az előírások arról tanúskodnak, hogy a kormányzat vagy nem ismeri eléggé az általa működtetett rendszert, vagy nem hajlandó pénzt adni a védekezésre - mondta a HVG-nek Fehér Tibor, a PDSZ Országos Választmányának tagja.
Az óvodák kimaradtak a rendeletből. Ahogyan kimaradt a tanárok rendszeres tesztelése, nehogy újra megtörténjen a mezőkövesdi eset. Valamint lázmérőket sem kapnak az iskolák a diákok hőmérőzéséhez, ahogyan az sem tisztázott ezt ki végzi majd el.
Leültetni sem tudjuk a diákokat 60 centiméternél távolabb egymástól – mondta a hvg.hu-nak Edényi László, a budapesti Zrínyi Miklós Gimnázium igazgatója.
A vámpírkormánynak lett volna ideje felkészülni a tanévre, de nem tették
Fehér Tibor úgy látja, az államnak pénzt, számítástechnikai eszközöket és a Krétánál jobb szoftvert kellett volna adnia, és olyan megoldást kidolgozni az otthoni tanulásra, amelyben úgy érvényesül a gyerek oktatáshoz való joga, hogy közben a szülő se szakad meg a munkában.
Mi lehet a megoldás?
Sokan a hibrid megoldást tartják jónak, azaz csak az alsósok mennek be, a felsősök és a gimnazisták otthonról tanulnának. De az is több helyen felmerült, hogy egyik nap az iskolások egyik fele megy be, a többiek otthonról tanulnak, a másik nap meg fordítva.
Korábban a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) is előállt javaslattal, ők osztrák mintára vezetnék be a következőt: a diákok csoportokra bontva, hetente változó beosztásában járnának be, az egyik héten 3, másik héten két napot, a fennmaradó időben pedig otthon tanulnak. Így be lehet tartani a megfelelő távolságot a diákok között.