Egy Orbánnak is tanácsot adó tudós arról beszélt, hogy a járvány gyakorlatilag megszűnt az országban. Akkor viszont feltennénk a kérdést: Orbán hatalommániáján kívül mégis mi szükség van még a felhatalmazási törvény által biztosított teljhatalomra?
Mint arról korábban már beszámoltunk, a Semmelweis Egyetem rektora, Merkely Béla azt nyilatkozta a HVG-nek: tankönyvi értelemben már nincs járvány, de a járványveszély megmaradt. Erről a múlt héten indult országos koronavírus-szűrés kapcsán beszélt a rektor. Kedden este pedig arra reagált az ATV-n, hogy 8000 tesztből csak 2 volt pozitív.
A rektor szerint a lakosság fegyelmezett viselkedésének köszönhető, hogy közös erővel el tudtunk jutni oda, hogy a járvány gyakorlatilag megszűnt.
Merkely kapcsán fontos kiemelni, hogy ő azon tudósok egyike, akivel Orbán Viktor miniszterelnök is konzultálni szokott a járvány kapcsán - erről a HVG írt.
Ha tehát egy Orbánnak tanácsot adó tudós már arról beszél, hogy a járvány gyakorlatilag megszűnt, csak a veszélye maradt, akkor felmerül a kérdés: miért is van még szüksége Orbánnak a nagy felháborodást keltő felhatalmazási törvényre?
Véleményünk szerint Orbán Viktor hatalommániája az oka annak, hogy még mindig hatályos a törvény.
A jogszabály hatályvesztéséről a veszélyhelyzet megszűnésével az Országgyűlés dönt. Tehát két lehetőséget látunk: vagy nem szűnt meg a veszélyhelyzet, vagy Orbán hatalommániája nem szűnt meg.
Az, hogy a kormány maga kezdte el enyhíteni a járványhelyzet miatti korlátozásokat, ráadásul Merkely is a járvány megszűnéséről beszélt, arra utal, hogy sokkal inkább Orbán hatalommániája nem szűnt meg. Mindennek és mindenkinek leuralása vezérli még mindig a felcsúti miniszterelnök tetteit.
Persze egy működő demokráciában erről az országgyűlésnek vitatkoznia is kéne. Csakhogy a felhatalmazási törvénynek nincsen meghatározott időkorlátja, az ellenzéki képviselőknek tehát semmi beleszólása nincs annak fenntartásába. Mert Orbán így találta ki.